معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران :

خط 7 مترو تهران با سرفاصله 10 دقیقه تا چند روز آینده افتتاح می گردد

خط 7 مترو تهران با سرفاصله 10 دقیقه تا چند روز آینده افتتاح می گردد ال مور: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از افتتاح پنج كیلومتر از خط 7 مترو تهران و پنج ایستگاه این خط با سرفاصله 10 دقیقه ظرف روزهای آینده اطلاع داد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پورسیدآقایی در بازدید شهردار تهران از پروژه خط 7 مترو تهران در تشریح عملكرد معاونت حمل و نقل شهرداری تهران برای تكمیل این پروژه اظهار داشت: در مرحله ای كه این خط برای بار نخست در سال قبل افتتاح شد كمتر از 40 درصد هزینه كل خط پرداخت شده بود و 60 درصد هزینه های آن باقی مانده بود.

وی با اشاره به اینكه تعطیلی خط 7 مترو تهران به علت كمبود ایمنی انجام شد، اضافه كرد: این خط در هنگام افتتاح در مرحله اول سیگنالینگ نداشت و بر مبنای نظر كارشناس خط هر 55 دقیقه تنها یك قطار می توانست در آن تردد كند اما با دستوری كه داده شده بود مقرر شده بود كه سرفاصله قطارها در این خط به 35 دقیقه كاهش پیدا كند كه البته با شرایط موجود كاهش سرفاصله بیش از این امكانپذیر نبود.

وی ادامه داد: هواكش های تونلی، ایستگاهی و میان ایستگاهی هم در این خط وجود نداشت و همینطور سیستم اطفای حریق در ایستگاه ها راه اندازی نشده بود. بدین سان خطی كه هر 35 دقیقه قرار بود به صورت ناایمن به شهروندان خدمت رسانی كند تعطیل شد تا بعد از تجهیز این خط با سرفاصله 10 دقیقه در فاز اول از مهدیه تا نواب افتتاح شود.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران تصریح كرد: كارهای باقیمانده در حال انجام می باشد و امیدواریم فاز نخست این خط تا چند روز آینده افتتاح شود.

وی ادامه داد: در اولین مرحله افتتاح این خط از 22 ایستگاه موجود هفت ایستگاه افتتاح شده بود كه بعدا یك ایستگاه دیگر افزوده شد و مجموعا هشت ایستگاه افتتاح شده بود كه این ایستگاه ها بدون داشتن سیستم های ایمنی افتتاح شده بودند.

وی تصریح كرد: در افتتاح فاز نخست این خط كه تا روزهای آینده انجام می گردد یك ایستگاه مهدیه كه اخیرا تكمیل شده افتتاح می گردد و چهار ایستگاه هم كه در افتتاح قبلی مورد بهره برداری قرار گرفته بودند با تكمیل تجهیزات این دفعه مورد بهره برداری كامل قرار می گیرند. افتتاح سایر ایستگاه ها هم به تدریج تا آخر سال صورت خواهد گرفت.
1397/03/22
14:01:35
5.0 / 5
4568
تگهای خبر: آینده , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس