آكسفورد عاری از آلاینده كربن است

آكسفورد عاری از آلاینده كربن است به گزارش ال مور مقامات آكسفورد در انگلیس به دنبال آن می باشد تا سال 2035 این شهر نخستین شهر عاری از انتشار گاز كربن در جهان گردد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مقامات محلی آكسفورد برنامه دارند با ممنوعیت تردد تمامی خودروهای دیزلی و بنزینی در مركز این شهر طی 20 سال آینده، آكسفورد را به نخستین شهر عاری از كربن در جهان تبدیل كنند.

این طرح در فازهای مختلفی اجرا خواهد شد كه نخستین برنامه آن در سال 2020 اجرایی می گردد. این اقدام تا حدودی در واكنش به میزان گاز نیتروژن دی اكسید (NO2) در مركز شهر آكسفورد است. با وجود اینكه سطح این آلاینده كاهش پیدا كرده اما همچنان به میزان خطرناكی بالاست.

گاز نیتروژن دی اكسید با استفاده از احتراق مواد سوختی تولید می گردد و مشكلات تنفسی و دیگر ناراحتی های ریوی را بوجود می|آورد.

اعضای شورای شهر آكسفورد اظهار داشتند: آلودگی هوا در مركز این شهر به سلامت ساكنان آن صدمه وارد كرده است. لازم است تغییراتی در نظر گرفته شود كه اجرای منطقه عاری از انتشار آلاینده ها یكی از این ضروریات است.

به گزارش ال مور به نقل از ساینس الرت، همینطور قرار است در روز دوشنبه پیشنهاداتی در مورد نوع خودروها و خیابان هایی كه در ابتدا با این ممنوعیت ها روبرو می شوند، مطرح شود. 

1396/07/23
18:24:25
5.0 / 5
4985
تگهای خبر: آینده , آكسفورد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس