رییس سازمان ثبت احوال كشور خبر دادعنوان كرد

صدور كارت ملی هوشمند برای 40 میلیون ایرانی، اجبار اثبات ایرانی بودن برای فاقدین شناسنامه

صدور كارت ملی هوشمند برای 40 میلیون ایرانی، اجبار اثبات ایرانی بودن برای فاقدین شناسنامه ال مور: رییس سازمان ثبت احوال كشور اظهار داشت: تابحال كارت ملی هوشمند برای 40 میلیون نفر در كشور صادر گردیده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا- درخشان نیا در جلسه كمیسیون ثبت احوال سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: امسال به 7000 پرونده مربوط به شناسایی هویت افراد هم رسیدگی شده كه هویت 6000 پرونده مورد تأیید قرارگرفته است.
وی بیان كرد: در پایگاه اطلاعات جمعیتی كشور، اطلاعات 115 میلیون نفر همچون اطلاعات افراد فوت شده نگهداری می گردد كه می توانیم با استفاده از ارتباط یكپارچه با ادارات وسازمانهای مربوطه روند خدمات را تسریع نماییم.
او همینطور با اشاره به پهناور بودن سیستان و بلوچستان واهمیت تسریع درخدمات به مردم اضافه كرد: به همكاری و تعامل مجموعه مسئولین و ادارات متولی استان برای تامین اعتبار آزمایشگاه ژنتیك و "دی ان ای" در زاهدان و هم تهیه خودرو و نیرو برای اجرای طرح دِه گردشی ( طرحی برای تعیین هویت افراد در روستاها ) نیاز داریم.
رئیس سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به اینكه كارت هوشمند ملی می تواند جایگزین خوبی برای شناسنامه باشد، اظهار داشت: وقتی این كار صورت گیرد بخشی از هزینه های مردم كاهش یافته و احتیاجی به شناسنامه های كاغذی نیست.
درخشان نیا تصریح كرد: صدور كارت هوشمند ملی بعنوان مهمترین اقدام سازمان ثبت احوال كشور روند اتمام خویش را بسر می برد؛ به صورتی كه 75 درصد اهداف این طرح تا كنون محقق شده است.
وی با اشاره به اینكه كارت هوشمند ملی كلید ورود به دولت الكترونیك است، اضافه كرد: امیدواریم سازمان برنامه و بودجه با اهتمام جدی اعتبارات ثبت احوال را به موقع پرداخت كند تا ما بتوانیم در دی ماه امسال همزمان با 100 سالگی این نهاد شاهد آخر طرح كارت هوشمند ملی در كشور باشیم.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مدیركل ثبت احوال سیستان و بلوچستان هم در این جلسه اضافه كرد: پیش از سال 92 چهار هزار و 884 پرونده بدون اقدام و از این سال تابحال 7686 پرونده در این رابطه تشكیل و بررسی گردید كه از این تعداد برای 26 هزار و 539 نفر سرپرست خانوار و افراد زیر مجموع شناسنامه صادر گردیده است.
رضا راحت دهمرده با اشاره به اینكه افراد فاقد شناسنامه باید ایرانی بودن خویش را با سند و مدرك ثابت كنند، اظهار داشت: بر مبنای قانون و دستورالعمل وظیفه ثبت احوال تشكیل پرونده برای افراد فاقد شناسنامه و مشكوك تابعین است اما بررسی میدانی در ارتباط با مشخص شدن هویت و تابعیت این افراد با استفاده از مراجع ذی صلاح (اطلاعاتی و انتظامی) انجام می گردد.
وی بیان كرد: برای حل مشكل فاقدان شناسنامه، این افراد باید با استفاده از مستندات لازم در اداره ثبت احوال تشكیل پرونده دهند و مستندات مربوط به اثبات نسب از جانب پدر لزوم دارد.
در این جلسه یارمحمدی نماینده مردم زاهدان و كرد و نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی هم خواستارتسریع در رسیدگی به پرونده های فاقدین شناسنامه وتایید هویت كسانی شدند كه مدارك كافی در اختیار دارند.
1397/04/17
13:30:28
5.0 / 5
4857
تگهای خبر: خدمات , مد , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس