نایب رئیس كمیسیون عمران خبر داد

تعهد وزارت تعاون و سازمان تامین اجتماعی برای ساخت مسكن حمایتی برای كارگران

تعهد وزارت تعاون و سازمان تامین اجتماعی برای ساخت مسكن حمایتی برای كارگران ال مور: نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس از «قرار و تعهدی» اطلاع داد كه بر آن اساس وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در پروژه ای مشترك موظف به ساخت مسكن حمایتی و اجتماعی برای كارگران و اقشار مستضعف شده اند.سیداحسن علوی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این مطلب تصریح كرد: چالش اصلی در بخش مسكن ۵۰۰ هزار خانوار فاقد مسكن هستند كه حتی تمكن مالی كافی برای خرید یك آپارتمان ۵۰ متری را هم ندارند و این خانوارها جزو دهكهای محروم و صدمه پذیری هستند كه در تلاطم های نابسامانی های بازار مسكن و اجاره بها با خطر بی خانمان شدن روبرو هستند.

وی از دولت و وزارت راه و شهرسازی خواست تا وارد كارزار مسكن شوند و برای جمعیت انبوه فاقد مسكن، خانه بسازند.

به عقیده نماینده مردم سنندج در مجلس تقاضا برای آپارتمان های كوچكتر از ۶۰ متر افزایش و برای آپارتمان های ۱۰۰ متر به بالا كمتر شده است.

نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس تقاضای زیاد برای واحدهای مسكونی كوچك مقیاس را دلیلی قانع كننده برای تمركز سیاستهای اقتصادی دولت برای رونق ساخت و ساز آپارتمان های كوچك سایز دانست و اضافه كرد: گرانی مسكن بخصوص از اردیبهشت ماه سالجاری توان مالی اقشار متوسط و ضعیف جامعه را به حدی كاهش داده كه شاید با وام مسكن ۸۰ میلیون تومانی و فروش همه دارایی های شان به سختی بتوانند آپارتمان هایی در متراژ ۴۰ متر خریداری كنند.

علوی افزود: اگر دولت، وزارت راه و شهرسازی و نظام بانكی بپذیرند كه یارانه سود تسهیلات بانكی متقاضیان آپارتمان های كمتر از ۶۰ متر را تامین كنند یقینا قدرت خرید درصد بیشتری از اقشار ضعیف و متوسط جامعه بخصوص زوج های جوان برای خرید یك آپارتمان ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ متری بیشتر می گردد.

نماینده مردم سنندج در مجلس افزایش قیمت اجاره آپارتمان ها را صعودی دانست و اضافه كرد: نابسامانی های اقتصادی هر قدر به سمت بی ثباتی حركت می كند نرخ رشد قیمت اجاره بهاء بخصوص اجاره آپارتمانهای كوچك مقیاس معنادارتر می گردد بنابراین مستاجران برای تمدید اجاره نامه آپارتمان در اختیارشان یا اجاره آپارتمان جدید مجبور به پرداخت پول نقد و اجاره ماهانه بسیار بیشتری هستند.

وی از تیم اقتصادی دولت خواست تا سیاستهایی را به اجرا درآورند كه این سیاستها باعث تغییر جهت مسیر نقدینگی به نظام بانكی، افزایش تعداد و مبلغ تسهیلات خرید و ساخت مسكن و افزایش دوره بازپرداخت وام مسكن به ۲۰ سال شوند.

به اعتقاد نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس، باآنكه امكان دارد آپارتمانهای ۵۰، ۶۰ و ۷۰ متر برای خانواده های پرجمعیت، كوچك باشد اما به علت نزدیك بودن قدرت خرید آنان با رشد قیمت مسكن، كمك خوبی برای آخر آوارگی بخش قابل توجهی از مستاجران است.

علوی، وزن مسكن بزرگ متراژ در ۵۵۰ هزار واحد مسكونی ارائه نشده به بازار مسكن را بیشتر از آپارتمان های كوچك متراژ دپو شده دانست و اضافه كرد: بخش قابل توجهی از خانه های خالی كه به بازار مسكن ارائه نشده است آپارتمانهای ۱۰۰ متر و بزرگتر است كه در صورت عرضه به بازار مسكن هم تاثیر چندانی بر قیمت خرید و اجاره مسكن ۶۰ متر و كوچكتر ندارد.
1397/04/26
14:05:04
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: تسهیلات , جامعه , خرید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس