جانشین معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا:

تأمین حقوق شهروندی توسط پلیس

تأمین حقوق شهروندی توسط پلیس ال مور: جانشین معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا با تاكید بر اینكه از وظایف پلیس تأمین حقوق شهروندی افراد بوده و این امر تضمین كننده بخش اعظمی از حقوق مردم است، اظهار داشت: پلیس در صورتی به جایگاه خود می رسد كه تمام كارهایش در جهت اجرای حقوق شهروندی افراد باشد. در واقع امنیت برای افراد و حاكمیت تولید تكلیف می كند و یك رابطه متقابل بوجود می آورد و طبیعی است برای برقراری نظم خیلی از حقوق شهروندی به مخاطره بیافتد كه این امر اجتناب ناپذیر است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سردار ملك زاده در كنگره بین المللی حقوق ایران اظهار داشت: رشد و توسعه اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و... در گروی امنیت است. امروزه امنیت در پرتو انقلاب ها سبقه دیگری پیدا كرده كه می توان آنرا امنیت شهروندی نام نهاد. همه انسان ها حق دارند محترم شمرده شوند اهمیت حقوق شهروندی به حدی است كه رابطه بسیار نزدیكی با حاكمیت دارد.
وی اضافه كرد: رعایت حق دادخواهی و دادرسی عادلانه مورد توجه قانونگذار است و دادرسی عادلانه و بی طرفانه لازم است.
جانشین معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا ادامه داد: پلیس با راه اندازی سامانه 197 و راه اندازی مشاوره و برگزاری نمایشگاه و طرح همیار پلیس و... از رویكرد جامعه محوری سود می جوید و بحمدالله امروز نیروی انتظامی توانسته گام های موثری را در كشف جرم بردارد.

ملك زاده تصریح كرد: هدف پلیس باید كشف حقیقت باشد و در راه جمع آوری ادله، به فرض بی گناهی متهم هم توجه كند زیرا تا همان حد كه فرض گناهكاری آن است فرض بی گناهی او هم وجود دارد.


 

1396/08/03
18:47:52
5.0 / 5
5258
تگهای خبر: جامعه , جوانان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس