استاندار قزوین:

نقش هنر در تلطیف فضا و رفتار جامعه نباید مورد غفلت قرار گیرد

نقش هنر در تلطیف فضا و رفتار جامعه نباید مورد غفلت قرار گیرد ال مور: قزوین - استاندار قزوین با اشاره به اینكه فضای فرهنگی كشور باید از لطافت لازم برخوردار شود، اظهار داشت: نقش و كاركرد هنر و ادبیات در تلطیف فضای عمومی جامعه و تاثیرگذاری بر روابط مردم چه با حاكمیت و چه با خودشان نباید مورد غفلت قرار بگیرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در آیین افتتاح خانه هنرمندان قزوین در بوستان مشاهیر، اضافه كرد: قزوین به علت پیشینه تاریخی اش فرهنگ غنی را در خود ذخیره كرده و تداوم این فرهنگ پربار نیاز به زمینه سازی برای فعالیت های فرهنگی و هنری دارد.
وی افزود: این سابقه فرهنگی امروز هم در همه بخش های فرهنگی و هنری این سرزمین با قوت وجود دارد كه باید از آن به شكل صحیح بهره برد.
زاهدی افزود: متاسفانه قزوین از نظر برخورداری از فضاهای مربوط به فعالیت های فرهنگی و هنری غنای لازم را ندارد و اقدام شهرداری در تشكیل خانه هنرمندان، حركتی بسیار مبارك برای هنر این خطه است.
وی با اشاره به نقش هنر در تلطیف فضای جامعه در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: یك مشكل اساسی در جامعه ما این است كه روابط انسان ها تحت تاثیر یك كمبود قرار می گیرد به گونه ای كه به خاطر كوچكترین مساله ای بین مردم مشاجره صورت می گیرد و حتی برای استیضاح یك وزیر هم كار به منازعه می كشد.
استاندار قزوین با اشاره به اینكه گفت وگو از طرق مختلف همچون هنر ابزاری است كه انسان از گذشته های دور آنرا برای تعامل در اختیار داشته است، اظهار داشت: فعالیت های هنری می تواند تاثیر خویش را در روابط مردم چه با حاكمیت و چه بین خود بگذارد.
در آخر این مراسم از اتوبوس گردشگری قزوین هم كه توسط سازمان اتوبوسرانی تهیه شده است، رونمایی گردید.
7388*3013


1397/06/06
13:36:05
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: جامعه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس