رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خبر داد

كوشش برای تبدیل تهران به مقصد مهم گردشگری كشور

كوشش برای تبدیل تهران به مقصد مهم گردشگری كشور ال مور: رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تاكید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های فراوان شهر تهران برای رونق گردشگری اضافه كرد: تلاش خواهیم كرد تهران را از یك معبر و مسیر جذب توریست به یك مقصد مهم گردشگری تبدیل نماییم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمدجواد حق شناس در نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها كه بعنوان میهمان ویژه در این جلسه حضور پیدا كرده بود ضمن قدردانی از شورای عالی استان ها به علت توجه به امر میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: در روزگاری كه كشور ما در معرض ناجوانمردانه ترین تحریم های دشمن بزرگ و یاران آن در منطقه قرار گرفته است، همه باید تلاش نماییم از این معبر سخت با آرامش، تلاش و كوشش و امید عبور نماییم.
وی ادامه داد: بدون شك برای عبور از این گذر سخت باید عقلانیت، تدبیر، اندیشه درست و كوشش فراوان را بعنوان یك راهكار پیش روی خود قرار دهیم.
وی افزود: تشكیل شوراها یكی از تاكیدات و تلاش های آیت الله طالقانی بود كه در قانون اساسی گنجانده شد و این مجموعه پرارزش به شكلی مرجع امید بیش از ۱۲۰ هزار نفر از منتخبان ملت در شوراها شده اند. بدین سان در این مورد می توان نماد خرد جمعی مردم این سرزمین را مشاهده كرد.
این عضو كمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اهمیت مبحث گردشگری و میراث فرهنگی تصریح كرد: در دوره تحریم یكی از حوزه های جدی كه می تواند در حل و فصل بخش زیادی از مبحث اشتغال و همینطور درآمدزایی برای كشور نقش آفرین باشد، همین حوزه گردشگری و میراث فرهنگی است. این حوزه در عین حال بدون تكیه بر دلارهای نفتی خودش منبع بزرگی برای تامین نیازهای كشور است. بطور قطع به این مهم در دولت هم توجه شده و هنگامی كه ما مشكلات جدی برای صادرات نفت داریم تقویت حوزه گردشگری و صنایع دستی علاوه بر تامین اشتغال منبعی برای ارزآوری خواهد بود.
وی افزود: تهران خویش را آماده می كند تا به جای اینكه معبر و مسیر جذب توریست باشد، تبدیل به مقصد مهمی برای گردشگری شود. این شهر ظرفیت های بزرگ و ارزشمندی برای گردشگری دارد و می تواند در حوزه هایی همچون توریسم درمانی و سلامت و... یكی از مهمترین مقصدهای گردشگری داخلی و خارجی باشد.
حق شناس تصریح كرد: شورای شهر تهران با عنایت به احیای یك منطقه بعنوان پهنه فرهنگی رودكی تلاش می كند فعالیت های فرهنگی تهران را در این معبر متمركز كند. امیدواریم بتوانیم این فرصت ها را آرام آرام برای كل حوزه فرهنگی و گردشگری تهران تولید نماییم.1397/06/22
16:52:16
5.0 / 5
4831
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس