معاون امور دهیاری های سازمان دهیاری ها و شهرداری های كشور:

كاهش جمعیت، از بزرگ ترین مشكلات روستاها است

كاهش جمعیت، از بزرگ ترین مشكلات روستاها است ال مور: معاون امور دهیاری های سازمان دهیاری ها و شهرداری های وزارت كشور اظهار داشت: كاهش جمعیت، به دلیل فقدان توان معیشتی بیشترین مشكل روستاها است.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سعیدرضا جندقیان امروز در حاشیه جلسه مدیران كل دفاتر امور روستایی كشور در زنجان، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: به سكونت گاه های بالای ۲۰ خانوار، روستا و زیر ۲۰ خانوار، آبادی گفته می گردد كه از تعداد كل روستاها و آبادی های كشور، ۳۹ هزار پارچه آن روستا هستند.

وی ادامه داد: ۹۲ درصد جمعیت ۶۹ هزار و ۳۰۰ نفری روستاهای كشور تحت پوشش خدمات دهیاری ها قرار دارند.

این مسئول با اشاره به اینكه كاهش جمعیت به دلیل فقدان توان معیشتی، بیشترین مشكل روستاها است، افزود: برخلاف آنچه كه مشكل اصلی روستاها اشتغال مطرح می شود، در حقیقت این اقتصاد روستاها است كه مشكل و چالش دارد و بزرگ ترین مشكل بعد از معیشت، اشتغال روستایی است كه مبتنی بر كشاورزی است.

جندقیان تصریح كرد: هم اكنون ۲۷ دستگاه در مورد توسعه و اشتغال روستایی فعالیت می نمایند و برای بهبود معیشت و اقتصاد روستاییان، با پست بانك تفاهم نامه ای جهت پرداخت ۳۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات طی سه سال منعقد شده است.

معاون امور دهیاری های سازمان دهیاری ها و شهرداری های وزارت كشور، خاطرنشان كرد: برای توسعه گردشگری هم مبحث كمك به ۲۸۰ روستا از میان ۵۰۰ روستای هدف گردشگری در دستور كار قرار گرفته است.


1397/07/04
22:30:21
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس