حسین زمان: 16 سال جنگیده ام

حسین زمان: 16 سال جنگیده ام ال مور: تهران- از روز گذشته فضای مجازی و صفحات شخصی هنرمندان موسیقی و اهالی هنر مملو از واكنش ها به آخر سكوت 16 ساله «حسین زمان» از تبار پیشگامان موسیقی پاپ پس از انقلاب، شده است.


به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، فضای مجازی از روز گذشته پُر است از پیامهای تبریك به همراه بهترین آرزوها برای هنرمندی كه بیشتر از یك دهه در سكوتی ناخواسته چاره ای جز صبر و امیدواری برایش مقدور نبود.
حسین زمان در پستی در صفحه شخصی انستاگرام خود خبر داد: «با تلاش زیاد و البته مساعدت آقای ترابی مدیر كل واحد موسیقی وزارت ارشاد كه به بنده خیلی محبت داشته اند تابحال توانسته ام مجوز سه ترانه از نه ترانه ای كه برای مجوز انتشارشان به ارشاد داده ام را بگیرم. هنوز برای چند ترانه دیگر از سوی برخی عوامل مقاومت می گردد. چنانچه مجوز باقی ترانه ها داده شود برای اجرای زنده اقدام خواهم كرد و امیدوارم این اتفاق بیافتد».
توفیق زمان در گرفتن مجوز برای تعدادی از آثارش بهانه ای شد تا خبرنگار موسیقی ایرنا با این خواننده پیشگام در موسیقی پاپ پس از انقلاب گفت و گوی كوتاهی داشته باشد.
- ایرنا: از بازگشت شما به عرصه موسیقی خوشحالیم؛ از حال و هوای سه قطعه ای كه موفق به كسب مجوز شده برایمان بگویید.
- زمان: در این سه قطعه تنوع فضایی وجود دارد؛ یكی از این قطعات حال و هوای عاشقانه دارد، قطعه دیگر در فضایی احساسی و عاطفی نوشته شده و سومین قطعه هم با موضوعی سیاسی تولید شده است.

- ایرنا: درباره سایر قطعاتی كه تولید شده یا احیانا در مراحل تولید است توضیح دهید.
- زمان: سه اثر دیگر تمامی مراحل تولید را پشت سر گذاشته اند اما در راه دریافت مجوز با مشكلی پیش بینی نشده روبه رو شدیم. ترانه سرای این سه قطعه آقای بابك صحرایی است كه در كلیت و تمامیت مشكل خاصی ندارد فقط ایرادی كه دوستان به بابك صحرایی گرفته اند مربوط به همكاری او بعنوان ترانه سرا با برخی هنرمندان خارج نشین عنوان شده كه امیدوارم بزودی این مشكل هم برطرف شود. سه قطعه دیگر هم بدون هیچ مشكلی تمامی مراحل تولید را پشت سر گذاشته و در مرحله تایید موسیقی قرار دارد.

- ایرنا: برنامه بعدی شما بعد از اخد مجوز تمامی آثار چیست؟ تمایل به انتشار آلبوم دارید یا علاقه مندید روی صحنه با هواداران خود دیدار كنید؟
- زمان: حقیقت امر این است كه چندان تمایلی به تولید آلبوم ندارم. چون این كار به شدت هزینه بر است و در اوضاع كنونی تولید آلبوم بازگشت مالی خویش را ضمانت نمی كند. من این امكان مالی را ندارم. چون تمامی هزینه های تولید این قطعات را به صورت شخصی متحمل شده ام. از طرفی تولید آلبوم امروزه صرفا یك حركت تبلیغاتی به شمار می آید و با این اوصاف بعد از آماده شدن نهایی آثار قصد دارم بدون فوت وقت برای برگزاری كنسرت اقدام كنم.

- ایرنا: یك دهه سكوت و انزوای ناخواسته چه تاثیری در ذهنیت زیبایی شناسانه شما داشته و آیا هویت و جنس موسیقی شما را هم تحت تاثیر قرار داده است؟
- زمان: بدون تردید تاثیر داشته است. زندگی هر هنرمندی ارتباط تنگاتنگ با فعالیت های هنری و اجتماعی دارد. اما در تمام این مدت همه تلاش من این بوده كه با تمركز بر روی تولید آثارم از این فشار بكاهم. من شانزده سال جنگیدم و ساكت نبودم همواره مطالبات خویش را بیان كرده ام.

- ایرنا: از تیم اجرایی و هنرمندانی كه در تولید این آثار با شما همكاری داشتند بگویید.
- زمان: بابك صحرایی، حسین خلجی، داوود رحمت اللهی و علی اكبر یاغی تبار ترانه سرایانی هستند كه مرا در این مسیر همراهی كردند. خوشحالم اعلام كنم كه نخستین كار ترانه سرایی یاغی تبار در داخل كشور در همكاری با من رقم خورده است. محمدرضا چراغعلی، حامد حنیفی، بابك زرین و رادین هم آهنگسازانی هستند كه در این پروژه با من همكاری داشتند.

- ایرنا: با عنایت به اینكه قصد دارید بلافاصله پس از نهایی شدن آثار روی صحنه رفته و با هواداران خود دیدار كنید آیا نسبت به انتخاب نوازندگان یا به عبارتی آنسامبل اركستر اقدامی كرده اید؟
- زمان: بله به محض اینكه بارقه های امید را احساس كردم دست به كار شدم و با برخی نوازندگان هم صحبتهایی داشتم اما بهتر است تا نهایی شدن اعضای اركستر و تیم اجرایی برگزار كننده در این رابطه نامی از كسی برده نشود.

- ایرنا: شما بعد از شانزده سال در آستانه برگزاری كنسرت قرار دارید و دیری نخواهد پایید كه گام روی صحنه بگذارید؛ دوست دارم نخستین پیام خویش را پس از سالهای سكوت صبر در این مصاحبه به خوانندگان ایرنا بدهید.
- زمان: رفتن به روی صحنه بدون شك شروع دیگری در زندگی من خواهد بود. بودن در كنار مردم انرژی خاصی به من خواهد داد كه سالها در انتظارش بودم.
فراهنگ**ع - ا** 9053


1397/07/23
14:10:41
5.0 / 5
4912
تگهای خبر: تبلیغات , تولید , فرهنگ , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس