معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

كاهش درآمد خانوارهای روستایی به دلیل كم آبی

كاهش درآمد خانوارهای روستایی به دلیل كم آبی به گزارش ال مور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح كرد: اگر بودجه كشاورزی در سال ۹۷ به صورت ۱۰۰ درصد هم افزایش پیدا كند باز هم برای انجام كارهای زیرساختی كم خوهد بود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، ابوالفضل رضوی در یك برنامه رادیویی در مورد انتظارات و نیازها، توسعه كشاورزی در بودجه ۹۷ اظهار نمود: بحث بودجه بخش كشاورزی توسط وزارت جهاد كشاورزی پیگیری می گردد و مسئولیت بر عهده این سازمان است.

وی اضافه كرد: بعضی افراد روستا را فقط كشاورزی می دانند درست است كه ۵۳ درصد كار روستاییان كشاورزی است، اما بقیه این میزان مربوط به صنعت، معدن و گردشگری و صنایع دستی است.

رضوی خاطرنشان كرد: بحث صنایع تبدیلی در روستاها، صنعتی كردن بخش كشاورزی، كشت گیاهان گلخانه ای باید به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد و ما هم باید در كنار وزارت جهاد كشاورزی كمك كننده و تسهیل كننده این امور باشیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اضافه كرد: یكی از دلایلی كه هیچ گاه به نرخ رشد اقتصادی مصوب در برنامه ای توسعه ای نمی رسیم در واقع مربوط به متناسب نبودن تخصیص اعتبارات با امكانات كشور و اولویت ها بوده است.

وی بیان كرد: متاسفانه در بخش صنایع تبدیلی، صنایع دستی كشاورزی و كشت گلخانه ای در بحث تخصیص بودجه سال های قبل به این مسائل توجه كمتری شده است.

این مقام مسئول در ادامه تصریح كرد: بحث كم آبی یكی دلایلی است كه درآمد خانوار روستایی را كاهش داده كه لازم است در این خصوص هم با اختصاص ردیف بودجه ای مناسب این مشكل را حل كرد.

رضوی با اشاره به اینكه در تمام دنیا جایی وجود ندارد كه به بخش كشاورزی یارانه تعلق نگیرد، اضافه كرد: یارانه به چند صورت است یكی از آنها خرید تضمینی كالای كشاورزی با قیمت های مناسب است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری بیان كرد: اگر بودجه كشاورزی در سال ۹۷ به صورت ۱۰۰ درصدی هم افزایش پیدا كند باز هم برای انجام كارهای زیرساختی در بخش كشاورزی روستایی و عشایر این میزان كم خوهد بود.

وی در انتها اظهار داشت: باآنكه به دلایل بحث های محدود مالی و اقتصادی در كشور این امر ممكن نیست اما برای رسیدن رشد اقتصادی كشور به عدد ۸ درصدی مورد نظر مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه باید كمبودها در بخش كشاورزی جبران شود.
انتهایپیام

 

1396/08/26
18:21:26
5.0 / 5
4867
تگهای خبر: بودجه , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس