نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد حناچی

نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد حناچی ال مور: سخنگوی شورای شهر تهران از ارسال نامه محرمانه وزارت كشور به شورا در مورد وضعیت شهردار منتخب آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی اعطا ظهر امروز در حاشیه جلسه هم اندیشی اعضای شورا كه پشت درهای بسته برگزار گردید با اشاره به اینكه روز گذشته آخرین مهلت وزارت كشور پس از ده روز فرصت، برای صدور حكم شهردار منتخب شورا بود اظهار داشت: اما روز گذشته نامه محرمانه ای از طرف وزارت كشور به شورا آمده كه نه ابلاغ حكم شهردار بود و نه اینكه شهردار منتخب واجد شرایط تعیین شده نیست.
وی ادامه داد: بر طبق ماده ۸۰ بند یك تبصره سه قانون شوراها اعلام شده است كه وزارت كشور پس از ده روز می بایست حكم شهردار را صادر كند و در غیر اینصورت هنگامی كه شهردار را واجد شرایط ندانست می بایست مراتب را با ذكر دلایل و مستندات به شورا اعلام نماید اما نامه وزارت كشور نشان داد كه به پاسخ صریحتر از طرف وزارت اطلاعات نیاز دارند.

اعطا با اشاره به اینكه امروز با وزارت كشور مكاتبه خواهد شد تا وضعیت را برای شوراها مشخص كنند، افزود: با این وجود تا زمانی كه وضعیت روشن نشود سرپرست شهرداری با قوت كار خودرا ادامه خواهد داد و مشكلی بابت اداره شهر احساس نخواهد شد، هرچند شورا نظارت بیشتری را اعمال خواهدنمود.
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در قانون آمده است كه اگر شورا بر انتخاب گزینه خود پافشاری كند، قانون شرایط دیگری را پیش بینی كرده است، اظهار داشت: پس از مكاتبه شورا با وزارت كشور، بهتر می توانیم به جمع بندی برسیم كه گام بعدی چه خواهد بود.

اعطا در واكنش به توییت الهام فخاری عضور شورا در مورد شهردارشدن حناچی اظهار داشت: صحیح این است كه شما مطالب را از سخنگو و رییس شورا بپرسید.

وی با اشاره به اینكه قانون مسیر بعدی را مشخص كرده اما با اعضای شورا در مورد شرایط مسیر بعدی صحبت نداشتیم اظهار داشت: در گفت وگو با مراجع تصمیم گیر سوژه را دنبال می نماییم.
سخنگوی شورای شهر تهران اضافه كرد: طبق نامه، وزارت كشور نیاز به پاسخ صریحتر دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینكه اگر وزارت كشور سرانجام حكم شهردار را انتخاب نكند چه می شود؟ اظهار داشت: در این رابطه بحثی نكردیم.1397/09/06
18:53:59
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: شهرداری , مد , وزارت كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس