رستمی در نشست ستاد عالی درآمد:

مناطق، با خلاقیت و نوآوری های نو درآمدهای شهر را ارتقاء دهند

مناطق، با خلاقیت و نوآوری های نو درآمدهای شهر را ارتقاء دهند به گزارش ال مور نشست ستاد عالی درآمد شهرداری تهران با مبحث درآمدهای شهرداری های مناطق تهران برگزار گردید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، شاپور رستمی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران محور اصلی مبحث این نشست را درآمدهای نقد و غیرنقد مناطق شهرداری تهران اعلام نمود و اظهار داشت: مناطق برای كسب درآمدهای مشروع در شهرداری به دنبال خلاقیت و نوآوری های نو باشند و برای كسب درآمد شهرداری، به مرور زمان بار درآمدی شهر را از بخش شهرسازی بردارند.

رستمی برای پروژه های مشاركتی از معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری خواست به مناطق كمك گردد تا این مهم به نتیجه برسد.
وی ظرفیت های مناطق تهران را برای سرمایه گذاری دربخش های گوناگون خیلی خوب توصیف كرد و اظهاركرد: بخش زیادی از درآمد شهر و شهرداری با سرمایه گذاری میسر می گردد كه برای تحقق آن می بایست نگاه مثبتی به سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری داشته باشیم.
معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران اظهار داشت: در دو هفته آینده تیمی متشكل از شهرداران مناطق كه در زمینه سرمایه گذاری پیشرو بوده اند و سازمان های سرمایه گذاری و املاك شهرداری تشكیل جلسه خواهند داد تا برای افزایش درآمدهای شهرداری در بخش سرمایه گذاری پیشنهادهای عملیاتی عرضه كنند.
رستمی، كسب درآمدهای شهرداری را تنها مختص به مناطق ۲۲گانه ندانست؛ بلكه سازمانها و شركت های شهرداری را هم مشمول كسب درآمد دانست كه تكالیفی برای میزان عرضه درآمد دارند و در نشست بعدی ستاد عالی درآمد می بایست نسبت به این مورد پاسخگو باشند.
رستمی، در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: برای حفظ و نگهداشت شهر به درآمدهای پایدار نیاز است.
معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران سه ماه باقیمانده از سال جاری را برای تحقق درآمدهای مصوب شهر بسیار حساس و مهم خواند كه تفویض اختیار شهردار به مناطق به تحقق كسب درآمدهای مصوب شهرداری تهران كمك خواهد نمود.
وی با یادآوری سه شنبه های بدون خودرو این پویش مردمی را بسیار عالی توصیف كرد و اظهار داشت: خودم، همه شهرداران و مدیران مناطق را به آن دعوت می كنم تا نسبت به آن اهتمام ورزیم.
معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران بار دیگر بر مبحث بارش برف در ماههای باقی مانده سال جاری تاكید و اظهاركرد: بارش های برف در فصل زمستان در همه مناطق جدی گرفته شود و تقسیم كار، مدیریت محلات، انعقاد قراردادهای آن و تخصیص اعتبار با پشتكار دنبال شود تا چنانچه بارشی صورت گرفت از خدمات درست به شهروندان باز نمانیم.

۷ هزار و ۴۳۲ هزار میلیارد تومان وصولی درآمدهای شهرداری

در ادامه زریر نگین تاجی، سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گزارشی از وضعیت درآمدهای مصوب و وصول شده مناطق تا تاریخ ۱۲ آذرماه جاری عرضه داد.
وی در بخشی از گزارش مالی خود اشاره كرد: برپایه عملكرد درآمد شهرداری تهران درآمد مصوب در بخش نقدی امسال ۱۳هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان است كه برپایه بودجه مصوب می بایست تا تاریخ۱۲ آذرماه جاری ۹ هزار و۴۴۴ میلیارد تومان درآمد كسب می شد.
سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری در جمع اعضای ستاد عالی درآمد شهرداری تهران اظهار داشت: تا تاریخ ۱۲ آذرماه سال جاری از رقم مصوب درآمد نقدی شهرداری تهران، مبلغ ۷ هزار و ۴۳۲ هزار میلیارد تومان وصول شده است كه این رقم در سال قبل معادل ۵ هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان بوده است.
وی رشد رقم وصولی درآمدهای نقد امسال را تا این تاریخ نسبت به سال قبل ۵ درصد دانست.
نگین تاجی، درآمدهای بخش غیر نقد شهرداری تهران را برپایه مصوب امسال ۴هزار و ۶۹ میلیارد تومان ذكر كرد كه تا تاریخ ۱۲ آذرماه سال جاری می بایست به رقم ۲هزار و ۸۳۲ میلیارد تومان دست می یافت.
وی، وصولی های غیر نقد درآمد شهرداری تهران را تا تاریخ ذكر شده ۴۱۹ میلیارد تومان بیان كرد.
سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری با اشاره به بودجه مصوب ۱۷هزار و ۴۳۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران اظهار داشت: تا تاریخ ۱۲ آذرماه سال جاری ۷هزار و ۸۵۲میلیارد تومان وصول شده است كه تا این تاریخ توانسته ایم ۶۴ درصد بودجه سال ۱۳۹۷ را محقق سازیم كه این درصد نسبت به مشابه آن در سال قبل در همین تاریخ ۵۸ درصد بوده است.
وی، ۶۵ درصد مدیریت منابع غیر نقد شهرداری تهران را در سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ با استفاده از كارگزار دانست و اظهار داشت: كمیسیون غیر نقد كارش را آغاز نموده است كه بزودی با مصوبه راه اندازی سیستم غیر نقد و زیرسیستم های در رابطه با آن مسائل غیر نقد مناطق حل خواهد شد.

پیش بینی درآمدها با ظرفیت های مناطق مطابق بوده است یا خیر؟

عبدالرضا گلپایگانی، سرپرست شهرسازی و معماری شهرداری تهران هم در نشست ستاد عالی درآمد شهرداری تهران به تحلیل دلایل درآمدهای پهنه های میانی و جنوبی شهرداری تهران پرداخت.

وی با طرح پرسشی اظهاركرد: آیا پیش بینی درآمدها مطابق با ظرفیت های مناطق بوده است یا خیر؟

گلپایگانی اظهار داشت: به همكارانم در معاونت شهرسازی تاكید كرده ام در سال آینده برپایه پیش بینی های درست تری درآمدهای شهرداری در بخش شهرسازی ارزیابی شود.

سرپرست شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اضافه كرد: اگر مبنا بر این باشد كه درآمد شهرداری تهران برپایه صدور پروانه ها كسب شود این درآمد نمی تواند افزایشی باشد. چون كه سالانه ظرفیت ها را پر می نماییم و به قاعده می بایست با كاهش همراه باشد؛ اما در پیش بینی هایمان درآمدهای شهرداری از این محل را افزایش می دهیم.

گلپایگانی اظهار داشت: در منطقه ای اگر ظرفیت صدور پروانه برپایه زمین های خالی یا ساختمان های كلنگی باشد می توان آمار این بخش را احصا كرد و همینطور برروی ظرفیت درآمدهای زمین هایی كه قابلیت خاصی دارند تمركز كرد.
وی با اشاره به مكانیزم هایی همچون درآمدهای درشت دانه كه می تواند بر ارزیابی ها موثر باشد اظهار داشت: می توان مكانیزم های درآمدهای درشت دانه را از آمارمان خارج نماییم و برای تثبیت عددی درآمدهای درشت دانه كه فراوان هم است آنها را پیش بینی نمائیم.
گلپایگانی اظهار داشت: بزودی لایحه جدیدی برای محاسبه و مبنای عوارض به صحن شورا خواهد رفت. مبنای دفترچه ارزش معاملاتی سال ۱۳۹۶ آخرین دفترچه ای كه موجود است بعنوان مبنا قرار داده ایم كه ضرب در عددی می گردد و عوارض تجاری، اداری و مسكونی محاسبه می گردد. در همین بخش ارزش بهینه هم بدست آمده است. برروی ارزش بهینه چند كار خاص انجام شده است كه تلاش شده است به سمت منطقی تر شدن و توجیه آن پیش برود.

پرونده های كمیسیون تهاتر بروزرسانی شده است

پرویزی، مدیر عامل سازمان املاك و مستغلات شهرداری تهران هم در نشست ستاد عالی درباره پرونده های كمیسیون تهاترشهرداری تهران اظهار داشت: پرونده های كمیسیون تهاتر به روزرسانی شده است. امسال تا كنون ۸۱۴ پرونده ارزیابی شده است. ۲۲۲ پرونده برای ارزیابی كارشناس رسمی دادگستری ارسال شده است.۴۰۸ پرونده در كمیسیون تهاتر طرح شده است. یك وقفه شش ماهه در كار سازمان و مناطق صورت گرفت كه در دو ماهه گذشته با تجمیع آنها به پیشرفت رسید.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، جلسه ویژه ستاد عالی درآمد شهرداری تهران با حضور شاپور رستمی، معاون هماهنگی و امور مناطق زریر نگین تاجی سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری، عبدالرضا گلپایگانی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری، سیدعلی اكبر پرویزی مدیر عامل سازمان املاك و مستغلات، امیر آریا زند قائم مقام معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری، شهرداران مناطق ۲۲گانه، قائم مقام، مشاوران و مدیران معاونت های هماهنگی و امور مناطق و مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران برگزار گردید.1397/09/15
12:40:55
5.0 / 5
4579
تگهای خبر: آینده , بودجه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس