سكان استانداری پایتخت در دست محسنی بندپی

21 استاندار پایتخت از دولت موقت تا امروز

21 استاندار پایتخت از دولت موقت تا امروز به گزارش ال مور استان تهران با وسعتی حدود 18 هزار و 814 كیلومتر مربع و جمعیت 12 میلیون و 800 هزارنفر بعنوان پرجمعیت ترین استان كشور به حساب می آید. استانی كه پایتخت كشور است و مركزیت كلیه فعالیت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و... در آن قرار دارد و از این حیث از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.امروز با رای اعتماد هیات وزیران، انوشیروان محسنی بندپی بعنوان بیست و یكمین استاندار تهران از دولت موقت تا امروز انتخاب شد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، استان تهران از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا كنون 21 استاندار -با احتساب چهار سرپرست- داشته است كه از میان آنها تعدادی چند ماه و اندی بر كرسی استانداری تكیه زدند و برخی هم برای چند سال سكان استانداری را در دست داشتند.

نخستین استاندار تهران بعد از پیروزی انقلاب "حسین اخوان ملایری" بود كه در دولت موقت انتخاب شد و بعد از آن كرسی استانداری به ترتیب به افراد ذیل سپرده شد:

محمدمهدی عباسی، حبیب جریری، محمد حسن نجفی قدسی، محمد سپهری راد، محمود صانعی پور، حسن حاجیلاری، محمدنبی حبیبی، حسین طاهری، محمد رضا رضازاده (سرپرست)، سید جلیل سیدزاده، حسن خلیلیان(سرپرست)، محمدرضا آیت اللهی، ابراهیم رضایی بابادی(سرپرست)، علی اكبر رحمانی، كامران دانشجو، مرتضی تمدن، سید حسین هاشمی، محمدحسین مقیمی، شكرالله حسن بیگی(سرپرست) و انوشیروان محسنی بندپی.

سوابق محسنی بندپی استاندار جدید تهران

انوشیروان محسنی بندپی متولد سال 1335 در شهر نوشهر استان مازندران است.

وی استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی و برای سه دوره نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی بود.

محسنی بندپی علاوه بر ریاست سازمان بهزیستی، برای مدتی پس از ربیعی، سرپرستی وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی را برعهده داشت و از 27 آبان هم با حكم شریعتمداری وزیر كار و رفاه اجتماعی سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد.

معاون وزیر بهداشت و مدیرعاملی بیمه سلامت از دیگر سوابق اجرایی محسنی بندپی است.1397/09/22
13:32:03
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: بیمه , سلامت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس