اعلام جزئیات استفاده از سامانه تغییر نشانی در ثبت احوال

اعلام جزئیات استفاده از سامانه تغییر نشانی در ثبت احوال به گزارش ال مور رئیس سازمان ثبت احوال كشور جزئیات سامانه تغییر نشانی را اعلام نمود.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، حمید درخشان نیا در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه صدمین سالگرد تاسیس سازمان ثبت احوال اظهار نمود: خدا را شكر موفق شدیم در سالیان اخیر سازمان ثبت احوال را به صورت كامل از حالت سنتی به حالت مدرن و الكترونیكی تبدیل نماییم و امروزه همه چیز در ثبت احوال با سامانه كار می كند.

وی افزود: در صدمین سالگرد ثبت احوال یكی از پروژه های مهم ملی را در آغاز قرن دوم خدمت ثبت احوال شروع می نماییم كه آن هم رونمایی از سامانه اعلام تغییر نشانی است.

رییس سازمان ثبت احوال كشور افزود: حدود دو دهه است كه از سال 76 به باعث قانون اجبار اختصاص شماره ملی و كد پستی برای تمام اتباع ایرانی، همه مردم كشور باید نشانی خویش را به پایگاه اطلاعات ثبت احوال كشور اعلام كنند كه این كار با استفاده از سامانه ای كه برای این مورد در نظر گرفته شده است صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان كرد: این اقدام از سال 80 به بعد در حال انجام بود اما به روز رسانی نمی شد كه از امروز با سامانه تغییر نشانی بر مبنای مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات كه رئیس جمهور هم رئیس این شورا است مصوب كردند همه مردم باید تغییر نشانی و كد پستی خویش را ظرف 20 روز از زمان تغییر نشانی به ثبت احوال اعلام كنند و بایستی برای این كار به سایت www.ncr.ir رجوع كنند و این كار به صورت مجانی در نظر گرفته شده است.

درخشان نیا اضافه كرد: هر فردی كه نشانی خویش را تغییر داده باید به ثبت احوال اعلام نماید و همه دستگاه های اجرایی كشور هم مكلفند در این زمینه به مردم اطلاع رسانی كنند و نشانی واحدی را كه سازمان ثبت احوال دارد و شرح نشانی و كد پستی متناظر با شماره ملی لینك شده را بعنوان نشانی قانونی افراد در نظر بگیرند كه این اقدام تحول بزرگی است.

وی افزود: این اقدام باید طی مدت یك سال در تمام ادارات صورت گیرد و ادارات باید فرم های كاغذی و یا كاربرگ های الكترونیكی كه جهت دریافت آدرس از مردم استفاده می شد حذف نمایند و این اقدام در جهت حفظ حقوق شهروندی مردم است. همینطور مراجع قانونی هم می توانند به آدرس واحد رجوع كنند و از سویی آمارهای مهاجرت و جابه جایی جمعیت را می توان به صورت لحظه ای تهیه كرد و در اختیار تصمیم سازان و در نهایت در اختیار برنامه ریزان قرار داد كه تصمیمات متناسب با آن بگیرند.

رییس سازمان ثبت احوال كشورر اظهار نمود: اگر كسی تغییر محل نشانی خویش را به ثبت احوال اعلام نكند و به دستگاهی رجوع كند در حالیكه آدرسش با آدرس موجود در ثبت احوال مغایرت داشته باشد آن دستگاه به او خدمتی عرضه نخواهد كرد تا زمانی كه فرد نشانی واحد خویش را در ثبت احوال ثبت كند. همینطور اگر كسی نشانی های متعددی داشته باشد ایرادی در این زمینه وجود ندارد اما باید یك نشانی را به ثبت احوال اعلام نماید.
1397/10/03
18:03:01
5.0 / 5
4938
تگهای خبر: سایت , فناوری , مد , مدرن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس