كلاهبرداری با خودروهای ارزان قیمت!

كلاهبرداری با خودروهای ارزان قیمت! ال مور: رئیس پلیس فتای البرز از دستگیری اعضای باند كلاهبرداری تحت عنوان فروش «خودرو ارزان قیمت» در استان آگاهی داد و اظهار داشت: این افراد با تبلیغات كاذب در فضای مجازی به فریب كاربران و خریداران خودرو می پرداختند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد اقبالی در نشست مطبوعاتی امروز یكشنبه ۲۸ بهمن اظهار نمود: این افراد در چارچوب «استارت آپ» و انتشار آگهی فروش خودرو مدل بالا زیر قیمت بازار، خریداران را به پرداخت مبالغی تحت عنوان بیعانه پنج تا ۱۰ میلیون تومان و وعده تحویل خودرو در ۴۸ ساعت بعد ترغیب می كردند.
رئیس پلیس فتای البرز اشاره كرد: تابحال ۲۵ شاكی در این زمینه شناسایی و چهار متهم دستگیر شده اند كه پرونده برای شناسایی شكات احتمالی دیگر باز است.
وی همین طور با اشاره به اینكه با پیگیری های اطلاعاتی پلیس فتای البرز پنج نفر از اعضای باند كلاهبرداری شبكه جعلی اینترنتی «كودكان بهشت» در تهران، البرز و مناطق دیگر كشور دستگیر شدند، توضیح داد: به دنبال چندین فقره شكایت مشابه به پلیس فتای استان در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب های بانكی افراد، سوژه به صورت ویژه در دستور كار پلیس استان قرار گرفت.
وی افزود: با پیگیری های اطلاعاتی مشخص شد كه افرادی در فضای مجازی یك شبكه اینترنتی با نام «كودكان بهشت» راه اندازی كرده و برخی افراد از روی نا آگاهی و حس نوع دوستی مبالغی به حساب این شبكه واریز كرده اند. به دنبال واریز این وجوه، افراد كلاهبردار و گردانندگان شبكه مذكور باز مبالغ دیگری از حساب شاكیان برداشت می كنند.
وی اظهار داشت: با پیگیری های اطلاعاتی پلیس فتای البرز پنج نفر از اعضای باند كلاهبرداری شبكه جعلی اینترنتی «كودكان بهشت» در تهران، البرز و مناطق دیگر كشور دستگیر شدند.
اقبالی اضافه كرد: در بررسی های بیشتر مشخص شد كه این افراد اطلاعات كارت های بانكی كاربران را با ایجاد یك سایت جعلی تحت عنوان كمك به كودكان بی بضاعت دریافت و سپس مدتی مبادرت به خالی كردن حساب های بانكی آنها می كردند.
وی بدون اشاره به میزان مبلغ كلاهبرداری متهمان توضیح داد: تابحال ۱۰۰ شاكی این پرونده شناسایی و پیگیری برای شناسایی دیگر شكایت كنندگان باز ادامه دارد.
رئیس پلیس فتا البرز از هموطنان خواست، چنانچه با این شیوه مورد كلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته اند به پلیس فتا استان البرز یا استان محل سكونت بازگشت كنند.

1397/11/28
15:36:58
5.0 / 5
4733
تگهای خبر: اینترنت , تبلیغات , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس