انطباق ۸۵ درصدی بودجه ۹۸ شهرداری با برنامه سوم توسعه شهر تهران

انطباق ۸۵ درصدی بودجه ۹۸ شهرداری با برنامه سوم توسعه شهر تهران به گزارش ال مور معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه ۸۵ درصد از احكام برنامه سوم توسعه شهر تهران در لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران تبلور یافته است، تصریح كرد: در همین جهت ۱۴۰ ردیف بودجه ای كه مغایر با اهداف برنامه سوم بودند از لایحه بودجه شهرداری حذف شدند.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا سكینه اشرفی صبح امروز در جمع خبرنگاران در مورد برخی ابهامات تطبیق لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران با برنامه سوم توسعه شهر تهران و برخی اظهار نظرها درباره ناهماهنگی بین برنامه و بودجه اظهار داشت: در زمان تدوین و تصویب برنامه سوم توسعه شهر تهران، در حوزه مالی اقداماتی موازی در مورد پیش بینی منابع مالی سال های برنامه صورت گرفت. به این منظور جدول منابع مالی برنامه سوم بر مبنای روند وصولی و مصوب سال های ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۷ همینطور نظرات كارشناسان حوزه های تخصصی تهیه شد.

وی با اشاره به اینكه در این مطالعات منابع بودجه ای شهرداری تهران بر مبنای نظام GFS به سه دسته تقسیم شده است، اظهاركرد: اقلام منابع كه دارای بیشترین سهم هستند شناسایی و روند آنها به قیمت ثابت و جاری محاسبه شد و ضمن تلفیق اطلاعات به دست آمده و نظرات كارشناسی حوزه های تخصصی، منابع بودجه ای برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در سه سناریو بدبینانه، واقع بینانه و خوش بینانه برآورد شده است و در نهایت بعد از تدوین برنامه، بودجه سال ۹۸ بر مبنای اولویت های شهر تهران پیش بینی و تدوین شد.

اشرفی تخصیص منابع محدود میان نیازهای نامحدود و بر مبنای اولویت های شهر و شهروندان را یكی از موضوعات اساسی در تدوین بودجه دانست و اظهار داشت: تمامی این اقدامات برای این است كه هریك از فعالیت های مندرج در چارچوب مواد و احكام برنامه با بودجه مصوب همخوانی داشته باشد.

وی خاطرنشان كرد: در همین راستا، از مجموع ۹۵ حكم برنامه سوم توسعه شهر تهران، ۶۴ حكم در بندهای بودجه لحاظ شده، ۱۱ حكم در سیاست های اجرایی بودجه رعایت شده و ۷ حكم برنامه هم با تبصره های بودجه پیشنهادی مرتبط یا منطبق شده است. با احتساب مجموع این احكام، می توان ادعا كرد كه ۸۵ درصد احكام برنامه سوم در بودجه پیشنهادی سال آینده شهرداری تهران متبلور شده است.

اشرفی، افزود: بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران با مد نظر قرار دادن الزامات و سیاست های تدوین بودجه ابلاغی از جانب شورای شهر و مهمترین اركان برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران از قبیل انضباط مالی، شفافیت، مدیریت هزینه، افزایش كیفیت منابع درآمدی پایدار، تمركززدایی از اعتبارات و توزیع آن بین واحدهای اجرایی و تلاش در جهت افزایش درآمدهای پایدار و بودجه ریزی عملیاتی تدوین شده است.

به گزارش شهرنوشت، وی تصریح كرد: سعی شده رویكردها و الزامات بودجه سال آتی مطابق با اولویت ها و مسائل كلیدی شهر و احكام برنامه سوم توسعه شهر باشد.
1397/12/13
13:02:03
5.0 / 5
4463
تگهای خبر: آینده , بودجه , توسعه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس