حق بیمه برمبنای بسته خدمات سلامت باشد

حق بیمه برمبنای بسته خدمات سلامت باشد ال مور: معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: مهم ترین سوژه در زمینه تامین منابع سلامت این است كه چطور بسته خدمات سلامت تعریف شود كه با حق بیمه دریافتی منطبق باشد. یكی از اشكالات در بیشتر كشورها این است كه تناسبی بین حق بیمه دریافتی و انتظار از بسته خدمات سلامت وجود ندارد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی درباره چالش مشترك بیمه های درمانی در بیشتر كشورها اضافه كرد: خدمات درمانی در همه كشورهای جهان گران هستند و باید توجه كرد كه جمعیت بیشتر كشورها به سمت پیر شدن می رود و این مساله به مرور منجر به افزایش هزینه های سلامت می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی افزود: همین طور عوامل خطر بیماری های مزمن مثل بیماری های قلبی و عروقی و سرطان ها باز رو به افزایش است و همه كشورها با چالش تامین منابع برای حوزه سلامت روبه رو هستند و این مشكل در همه كشورها وجود دارد. باید بسته خدمات سلامت برمبنای حق بیمه تعریف شود یا این كه حق بیمه برمبنای بسته خدمات تعیین شود.
معاون وزیر بهداشت درباره استفاده از تجربه های جهانی برای حل مشكلات بیمه های درمانی كشور بیان كرد: هرچند توانایی های خوبی در زمینه سیاست گذاری بیمه سلامت در كشور وجود دارد، اما تجربه های بین المللی باز در این زمینه داریم و باید از آن استفاده نمائیم. سازمان جهانی بهداشت معمولا تجربه ها و مشكلات پیش آمده در زمینه بیمه های درمانی را جمع آوری كرده و این تجربه ها را در اختیار سایر كشورها قرار می دهد. دیدگاه های سازمان جهانی بهداشت معمولا در امتداد پشتیبانی از محرومان است و ایران باز از این دیدگاه ها و تجربه ها استفاده می نماید.1398/01/17
14:41:16
5.0 / 5
4526
تگهای خبر: بیمه , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس