اجرای طرح تبدیل زباله های تر شهری به محصول كاربردی

اجرای طرح تبدیل زباله های تر شهری به محصول كاربردی به گزارش ال مور بازیافت زباله های تر شهری و شیرابه ها به منظور تبدیل مواد به ریزدانه های جامد دوستدار محیط زیست با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در كشور در حال انجام می باشد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، "بهینه سازی سامانه تبدیل و بازیافت زباله های تر شهری و شیرابه ها به ریزدانه های جامد دوستدار محیط زیست (بی. تی. آر) عنوان پروژه ای است كه با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه فناوری معاونت علمی انجام می گردد.
با اتمام این پروژه تبدیل زباله های تر شهری به پودر قابل استفاده در تولید MDF و نئوپان (از بخش جامد زباله های شهری) و ریزدانه شبیه به شن جهت تولید موزاییك و بلوك (از بخش شیرابه) را می توان انتظار داشت.

وضعیت نابسامان زباله های تر شهری در تمامی شهرها و روستاهای كشور، بحرانی شدن وضعیت نگهداری آنها، وجود سرمایه های ملی در زباله های شهری و لزوم استحصال اقتصادی آنها اجرای چنین طرحی را ضروری كرده است.
این طرح از نظر زمان، پاك بودن فرآیند و كاربردی بودن محصول نهایی به صرفه است.
در سامانه موجود در این طرح زباله های تر شهری و شیرابه ها به ریزدانه های جامد دوستدار محیط زیست تبدیل گشته كه با این اقدام معضل این زباله ها رفع می گردد. 

1396/10/11
20:20:22
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: تولید , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس