ارتقای ایمنی ساختمان ها با اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان

ارتقای ایمنی ساختمان ها با اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان ال مور: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینكه مبحث «۲۲ مقررات ملی ساختمان» ایمنی ساختمان ها را تضمین می نماید، اظهار داشت: در بعضی از موارد با دستور قضایی ادامه فعالیت در ساختمان های فاقد ایمنی متوقف شده، اما این بدان معنا نیست كه این اقدامات كفایت می كند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی در تشریح آخرین وضعیت ایمن سازی ساختمان های پرخطر در پایتخت اظهار نمود: كمیته ایمنی مناطق به منظور شناسایی ساختمان های پر خطر پس از واقعه پلاسكو تشكیل شد و كار خودرا در مناطق ۲۲ گانه تهران شروع كرد.
وی با تاكید بر اینكه سپس شناسایی ساختمان های پرخطر برای تعداد قابل ملاحظه ای از آنها دستورالعمل ایمنی نوشته و ابلاغ گردیده است، افزود: در بعضی از موارد با دستور قضایی ادامه فعالیت در ساختمان های فاقد ایمنی متوقف شده، اما این بدان معنا نیست كه این اقدامات كفایت می كند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی درباره اطمینان از بررسی وضعیت ایمنی ساختمان های شهر تهران توضیح داد: به هیچ وجه نمی توان این اطمینان را داد كه تمام ساختمان های شهر مورد بازنگری قرار گرفته اند و خطری فعالیت و زندگی ساكنان در ساختمان ها را تهدید نمی كند.
گلپایگانی در تشریح یكی از راهكارهای ایمن سازی ساختمان های پر خطر شهر تهران اظهار داشت: البته راهكارهای دیگری هم وجود دارد كه از اجرایی شدن مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان می توان بعنوان یكی از طریق حل ها نام برد. در این مبحث بازنگری دوره ای ساختمان مد نظر قرار گرفته است تا در دوره های منظم، ساختمان ها از لحاظ ایمنی بررسی و رصد شوند.
وی افزود: در واقع نوع فعالیتی كه در ساختمان اجرا می شود باید متناسب با كاربری ثبت شده باشد، این قانون الزامات طرح ساختمان را مورد ارزیابی قرار می دهد و هرجا كه در اثر استفاده نادرست مشكلی به وجود آمده باشد، باید حتماً در اسرع وقت اصلاح گردد.
بنا براعلام شهرنوشت، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینكه مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان می تواند به ارتقای ایمنی ساختمان های پرخطر كمك نماید، عنوان كرد: در دهه های منتهی به انقلاب آیین نامه های جدی در بحث ایمن سازی ساختمان ها وجود نداشت و ساختمان های باقی مانده از آن دوره فاقد ایمنی لازم هستند. اما از زمانی كه مقررات ملی ساختمان وارد بحث ساخت و سازها شده و نظارت ها جدی تر شده است؛ درباب ارتقای تاب آوری ساختمان ها در مقابل لطمه ها شاهد پیشرفت بوده ایم، اما هنوز نمی توانیم با اطمینان بگوییم كه همه ساختمان های پایتخت ایمن هستند.1398/01/20
14:28:16
5.0 / 5
4562
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس