رئیس پلیس آگاهی ناجا خبر داد

تجهیز خودرو های گشتی به سامانه پلاك خوان در دستوركار پلیس

تجهیز خودرو های گشتی به سامانه پلاك خوان در دستوركار پلیس ال مور: رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به افزایش یكصد درصدی واگذاری دوربین های پلاك خوان به پلیس آگاهی استان های سراسر كشور، اظهار داشت: پلیس می خواهد در آینده ای نزدیك با افزایش تعداد دوربین ها، نسبت به رصد سارقان در هر نقطه كشور اقدام نماید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سردار محسن حسن خانی یكی از اولویت های مهم پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با سرقت را بكارگیری دوربین های پلاك خوان به منظور كشف خودرو های مسروقه بیان كرد و با اشاره به آغاز فعالیت سامانه های پلاك خوان از سال ۸۵ در پنج استان كشور، اظهار داشت: در سال 91، نسل جدید این دوربین ها با همكاری شركت های دانش بنیان طراحی و به برخی از استان ها اختصاص یافت.
وی بااشاره به افزایش 100 درصدی واگذاری دوربین های پلاك خوان به پلیس آگاهی استان های سراسر كشور در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل اضافه كرد: این دوربین ها در مناسبت های مختلف همچون اربعین، تعطیلات نوروز و... عملكرد مطلوبی داشته اند و پلیس می خواهد در آینده ای نزدیك با افزایش تعداد دوربین ها، نسبت به رصد سارقان در هر نقطه كشور اقدام نماید.
وی نقش دوربین های پلاك خوان را در افزایش سرعت عمل كارآگاهان پلیس آگاهی و ارتقای سطح كشفیات موثر دانست و اظهار داشت: پلیس آگاهی در سالیان اخیر موفقیت های شایان توجهی در امتداد كشف علمی جرایم و به كارگیری تجهیزات نوین به دست آورده و با افزایش و تجهیز خودرو های گشتی به سامانه پلاك خوان، شناسایی و استرداد سریع اموال مردم را در دستور كار خود قرار داده است.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینكه سرقت خودرو در بعضی از موارد، سبب سرعت بخشیدن به سایر جرایم همچون سرقت های مغازه، منزل، آدم ربایی، قتل و... می شود، اشاره كرد: پلیس آگاهی ناجا در امتداد ناامن كردن محیط برای سارقان در نظر دارد عرصه را بر سارقان خودرو تنگ كند؛ به نحوی كه در هر نقطه ای كه قصد تردد داشته باشند تحت رصد دوربین های پلاك خوان قرار گرفته و بلافاصله با آنان برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.
بر طبق گزارش سایت پلیس، سردار حسن خانی به شهروندان سفارش كرد: از پارك خودرو در معابر تاریك و خلوت خودداری و در صورت امكان، نسبت به پارك وسیله نقلیه خود در پاركینگ های عمومی اقدام نمایند.1398/03/18
14:02:53
5.0 / 5
5010
تگهای خبر: آینده , دوربین , سایت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس