ساماندهی دستفروشان از 1000 دستفروش چهارراه ولیعصر تا سراسر تهران

ساماندهی دستفروشان از 1000 دستفروش چهارراه ولیعصر تا سراسر تهران به گزارش ال مور فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران از ساماندهی دستفروشان در محدوده تئاتر شهر و چهارراه ولیعصر اطلاع داد و اعلام نمود كه رفته رفته طبق مصوبه شورای شهر برای ساماندهی مشاغل سیار و بی كانون این طرح در سراسر مناطق تهران اجرا خواهد شد.سردار كریم بیات در گفتگو با ایسنا درباره ساماندهی دستفروشان در محدوده تئاتر شهر و چهارراه ولیعصر اظهاركرد: قبل از آخر سال ۹۷ یگان حفاظت شهرداری تهران با تدبیر شهردار تهران و همراهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ طرح ساماندهی دستفروشان در محدوده چهارراه ولیعصر را به اجرا درآورد كه در اجرای این طرح دستفروشانی كه در اطراف خیابان ولیعصر از حدفاصل سه راه جمهوری تا میدان ولیعصر و خیابان انقلاب در حد فاصل چهارراه كالج تا خیابان فلسطین بودند ساماندهی شده و محل های از پیش تعیین شده هدایت شدند.
فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران افزود: همینطور ما علاوه بر ساماندهی دستفروشان، در آن مقطع زمانی برخی از افراد اصطلاحاً مافیا و قلدرانی را كه با زور مبادرت به تصاحب برخی فضاها و دریافت مبالغی از شهروندان كرده بودند، شناسایی كرده و حدود ۱۵ نفر از آنان را در این محدوده دستگیر و به مقام قضائی معرفی كردیم.
وی با اشاره به اینكه این اقدام رضایت مردم را درپی داشت، اظهاركرد: همان ایام اعلام كردیم كه به دنبال اجرای دائمی ساماندهی دستفروشان هستیم. البته منظور ما از ساماندهی دستفروشان حذف آنان نیست بلكه با عنایت به شرایط اقتصادی به دنبال این بودیم كه كه دستفروشان واقعی را شناسایی كرده و بعد از ثبت نام از آنان این افراد را غالب مصوبه شورای شهر برای ساماندهی مشاغل سیار و بی كانون در سراسر تهران ساماندهی نماییم كه خوشبختانه مراحل اولیه اجرای این مصوبه انجام شد و حتی موافقت شورای تأمین را هم دریافت كرده و در مكاتبه با شهرداران مناطق هم از آنان خواستیم تا محل های پیشنهادی خود برای ساماندهی دستفروشان را اعلام كنند.
بیات با اشاره به اینكه دستفروشی در خیلی از كشورهای دنیا وجود داشته و دارد، اظهاركرد: از هفته آینده طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی كانون با هدف ساماندهی دستفروشان در محدوده چهاراه ولیعصر و تئاتر شهر با مشاركت شهرداری دو منطقه ۱۱ و شش آغاز خواهد شد و بعد از آن به ترتیب در دیگر مناطق (از جمله مناطق ۵ و ۱۰ و…) هم این طرح اجرا می گردد.
فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران درباره اینكه در ایام اخیر هم دستفروشان در محدوده چهارراه ولیعصر و به خصوص تئاترشهر حضور ندارند، اظهار داشت: این اقدام اولیه در جهت اجرای طرح نهایی است و همانطور كه گفتم طرح اصلی برای ساماندهی از اواسط هفته آینده در محدوده چهارراه ولیعصر اجرا خواهد شد. هم اكنون هم عوامل یگان حفاظت شهرداری تهران و مأموران پلیس در این محدوده حضور دارند و مانع بساط گستری دستفروشان در این منطقه می شوند تا طرح اصلی اجرایی شود.
وی با تاكید براینكه در چهارراه ولیعصر، دیگر مانند هفته های قبل شاهد حضور دستفروشان نخواهیم بود، به ایسنا اظهار داشت: چندین نقطه و محل برای ساماندهی این دستفروشان پیشنهاد شده است كه ما در حال بررسی این مناطق هستیم، چون كه باید موقعیت این امكان هم بگونه ای باشد كه دستفروشان هم بتوانند اقلام خویش را به فروش برسانند و در عین حال مانعی برای كسب مغازه داران كه مبادرت به پرداخت عوارض، اجاره بها و… می كنند هم ایجاد نشود.
بیات افزود: هم اكنون از میان حدود یك هزار دستفروشی كه در چهارراه ولیعصر شناسایی كردیم، بین ۵۰ تا ۶۰ درصدشان دستفروشانی بودند كه ساكن تهران بودند، دیگر دستفروشان از شهرهای دیگر و به خصوص شهرهای اقماری تهران برای دستفروشی به این محل آمده بودند.
فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران با تاكید بر این كه برای ساماندهی دستفروشان به هیچ عنوان رفتار خشونت آمیزی از جانب مأموران یگان حفاظت شهرداری نباید رخ دهد، اظهاركرد: ساماندهی باید با مدیریت و هوشمندی صورت گیرد و خوشبختانه چه در روزهای شب عید و چه در این ایام گزارشی از زد و خورد و درگیری بین مأموران یگان حفاظت شهرداری با دستفروشان نداشتیم.
بیات با اشاره به اینكه این طرح را با شیب ملایم به مرور و از راه اقناع دستفروشان پیش خواهیم برد خاطرنشان كرد: طبیعتاً در مواردی كه حضور دستفروشان و وانت بارها سبب ایجاد سد معبر شود، طبق قانون با ایجاد مزاحمت برای شهروندان و تردد برخورد خواهد شد و مانع از بساط گستری در این فضاها خواهیم شد.
او در آخر با اشاره به اینكه جزئیات بیشتر از اجرای طرح ساماندهی دستفروشان همزمان با اجرای آن اعلام خواهد شد، اظهاركرد: تمام اقدامات ما در جهت توجه به مطالبات مردم از شهرداری تهران و مدیریت شهری است و در این مورد نیاز سعی كردیم تا بر مبنای خواسته های مردم و توجه به شرایط دستفروشان اقدام نماییم.
1398/03/24
13:12:49
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: آینده , ثبت نام , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس