یك عضو شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت داشتن برنامه برای مدیریت فضاهای شهری

ضرورت داشتن برنامه برای مدیریت فضاهای شهری ال مور: یك عضو شورای شهر تهران با اشاره به افتتاح میدانگاه شهدای هفتم تیر بر ضرورت داشتن برنامه از طرف شهرداری تهران برای مدیریت فضاهای شهری تاكید نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی اعطا در مراسم افتتاح میدانگاه شهدای هفتم تیر اظهار داشت: ظرف دو دهه گذشته فضاهای شهری كوچك و كوچك تر شده و آنچه باید به عدالت در اختیار همگان قرار می گرفت دائماً كوچك تر شده. امروز جهت گیری شورا در فضای شهری تهران به شكلی است كه بتوانیم این فضاهای عمومی را به نحوی در اختیار مردم قرار دهیم كه تبعیضی در آن ایجاد نشده باشد.
وی ادامه داد: یكی از رسالت های نمایندگان مردم در شورای شهر تهران تأمین عدالت فضایی است كه در این امر تجلی اصلی آن قرار دادن فضاهایی همچون میدان هفتم تیر در اختیار مردم است.
وی افزود: در شورای شهر تهران از ابتدا بر روی این امر متمركز بودیم و سعی كردیم ماده ۴۸ برنامه پنج ساله سوم شهر تهران كه مطرح می كند در بازه زمانی پنج ساله در مناطق ۲۲ گانه تهران ایده در اختیار قرار دادن فضاهای عمومی برای شهروندان اجرایی شود.
وی اشاره كرد: در سال اول برنامه پنج ساله سوم شهر تهران تكلیف شده در پنج پهنه شمال، جنوب، شرق، غرب و مركز تهران همانند میدان هفتم تیر فضاهای شهری فعالی داشته باشیم كه در اختیار مردم باشد. در این راه از شهرداری تهران نیز می خواهیم كه در جهت تحقق این مهم گام های مؤثر بردارد و اگر نیاز به تشكیل كارگروهی برای تحقق ماده ۴۸ این برنامه وجود دارد، این آمادگی هست كه این كارگروه تشكیل گردد تا افق مشترك شورا و شهرداری محقق شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن ابراز نگرانی از سوژه مدیریت فضاهای شهری اظهار داشت: بعد از افتتاح این میدانگاه تكلیف این فضا چه خواهد شد. بطور قطع بحث مدیریت فضای شهری باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. شهرداری تهران تجربه مناسبی در نوروزگاه ها داشته كه در سه نقطه با اجرای این نوروزگاه ها مدیریت فضای عمومی اتفاق افتاده پس باید برای میدان هفتم تیر نیز این اتفاق تكرار شود چونكه اگر برای مدیریت این فضا برنامه ای نداشته باشیم بطور قطع نمی توانیم به سمت آنچه كه بعنوان هدف انتظار داشته ایم، حركت نماییم.
منبع:

1398/04/05
12:34:43
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس