محسن هاشمی: احزاب به انتخابات شورایاری ها نگاه سیاسی نداشته باشند

محسن هاشمی: احزاب به انتخابات شورایاری ها نگاه سیاسی نداشته باشند به گزارش ال مور رئیس شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه احزاب نباید به انتخابات شورایاری ها نگاه سیاسی داشته باشند، اضافه كرد: باید نگاه صنفی در انتخابات شورایاری ها مد نظر قرار گیرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در اولین گردهمایی اعضای هیأت های اجرایی مناطق ۲۲ گانه پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران اظهار داشت: دانشجویان، نخبگان، زنان و همه افراد از صنوف مختلف می توانند در انتخابات شورایاری ها كاندید شوند و شورای شهر تهران را در بهتر شدن محلات یاری كنند. بدون شك نقش شورایاری ها در مدیریت شهری مفید و مؤثر خواهد بود. در این دوره از برگزاری انتخابات داوطلبان می توانند حداقل سن ۲۲ سال داشته باشند و این زمینه را فراهم خواهد نمود كه حتی دانشجویان با فرد معافیت تحصیلی بتوانند شورایار محلات شوند.
وی افزود: در دوره قبلی انتخابات شورایاری های محلات حدود ۵۴۰ هزار نفر مشاركت داشتند كه امیدواریم در این دوره با انجام تبلیغات در فضای مجازی این آمار افزایش پیدا كند و همینطور شاهد افزایش سه برابری شركت در انتخابات شورایاری ها همچون شورای شهر باشیم.
هاشمی در مورد تبلیغات انتخابات شورایاری ها هم تاكید كرد: تبلیغات نسبت به چهار سال قبل به سمتی پیش رفته كه می توان از فضای مجازی بیشتر بهره برد و این فضا هم برای چنین تبلیغاتی آماده تر است. ضمن آنكه هزینه كمتری در بر دارد و می تواند در پررونق شدن فضای انتخابات مؤثر باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود درگیری سیاسی و جناحی را صدمه به نهاد شورایاری ها دانست و اضافه كرد: تقاضا داریم احزاب سیاسی به این انتخابات نگاه سیاسی نداشته باشند و نگاه صنفی مورد توجه قرار گیرد تا فضای دو قطبی و چند قطبی ایجاد نشود. در حقیقت متخصصان فارغ از حزب و نگاه حزبی خودشان را بعنوان داوطلب اعلام كنند و لیستی به معنای فهرست انتخابات شورایاری ها ندهند كه بدین سان این انتخابات سیاسی نشود.
رئیس شورای شهر تهران در مورد احراز صلاحیت ها در این انتخابات هم اظهار داشت: بررسی صلاحیت ها به صورتی بوده كه در این انتخابات خوداظهاری مد نظر قرار گرفته و بعد از آن اطلاعاتی كه افراد داده اند بررسی می شود و اگر دروغ باشد خود به خود اعتبارنامه صادر نخواهد شد. در انتخابات مجلس اگر نماینده ای به صلاحیت نماینده دیگری معترض باشد می تواند اعتبارنامه برای تحقیق بازگردد اما چنین موضوعی در شورایاری ها وجود ندارد و اگر در خوداظهاری ها مشكلی رؤیت شود لازم است برخورد مناسب صورت گیرد.
وی افزود: فرمانداری و وزارت كشور كمك می كنند كه با روش الكترونیكی شدن شمارش آرای این انتخابات روند كار تسهیل شود. صندوق ها و تجهیزات لازم در این زمینه تأمین خواهد شد و نخستین بار است كه در تهران به این روش انتخابات برگزار می گردد. نباید شكی در صیانت آرا وجود داشته باشد چون كه الكترونیكی شدن انتخابات روشی علمی و بدون احتمال تقلب است. از طرفی سرعت عمل هم در شمارش این آراء افزایش می یابد.1398/04/06
10:59:30
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: تبلیغات , زنان , مد , وزارت كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس