از استانهای بارانی و طوفانی تا دمای ۴۱ درجه ای فردای تهران

از استانهای بارانی و طوفانی تا دمای ۴۱ درجه ای فردای تهران ال مور: مدیركل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی برای بیشتر نقاط كشور بارش باران را پیش بینی نمود و اظهار داشت: از روز جمعه (21تیر) در مناطق مركزی كشور و برخی مناطق جنوب غربی شاهد وزش باد شدید همراه با گردوخاك خواهیم بود.


احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، افزود: برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی، امروز (پنج شنبه ۲۰ تیر)، در سواحل دریای خزر برخی نقاط استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، كردستان، زنجان، قزوین، همدان، مركزی، سمنان، تهران، البرز، قم و شمال غرب اصفهان بارش باران همراه با رعد و برق پیش بینی می شود. همین طور برای برخی نقاط استان های كرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: روز جمعه (۲۱ تیر ماه) همین وضعیت در سواحل دریای خزر و بخش هایی از استان اردبیل و همین طور در جنوب سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان ادامه خواهد داشت. در ایام شنبه و یكشنبه با شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر، دامنه های البرز، بخش هایی از اردبیل و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر و بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. در روز شنبه (۲۲ تیرماه) در شمال هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، كرمان و شرق فارس رشد ابر به همراه رگبار و رعد و برق انتظار می رود.
مدیر پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: در پنج روز آینده وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاك و كاهش دید افقی را در شرق كشور خصوصاً منطقه زابل خواهیم داشت. همین طور روز جمعه (۲۱ تیرماه) در جنوب سمنان، تهران، البرز، قم، شمال اصفهان، یزد، استان مركزی و بخش هایی از جنوب غرب كشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاك پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینكه از روز شنبه تا اواخر هفته آینده برای بیشتر مناطق كشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما و ماندگاری هوای گرم پیش بینی می شود، اظهار نمود: طی دو روز آینده یعنی جمعه و شنبه برای سواحل دریای خزر و اردبیل چهار تا شش درجه افزایش دما و در روز یكشنبه ۶ تا ۱۰ درجه كاهش دما نسبت به روز جمعه پیش بینی می شود. همین طور از روز شنبه تا دوشنبه دریای خزر و شمال و مركزی و فارس مواج خواهد بود.
وظیفه با اشاره به اینكه امشب هوای تهران صاف تا كمی ابری است و گاهی وزش باد خواهیم داشت، اظهار داشت: فردا (جمعه ۲۱ تیرماه) هوای تهران كمی ابری خواهد بود كه با آغاز شب صاف می شود. دمای تهران در این روز در بالاترین نقطه به ۴۱ درجه سانتی گراد و در پایین ترین نقطه به ۲۸ درجه سانتی گراد می رسد. همین طور هوای تهران در روز شنبه صاف تا كمی ابری بوده و در اواخر وقت با افزایش ابر و وزش باد روبه رو خواهیم بود.
منبع:

1398/04/20
13:45:37
5.0 / 5
4492
تگهای خبر: آینده , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس