وزش باد نسبتا شدید در تهران

وزش باد نسبتا شدید در تهران ال مور: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از وزش باد نسبتا شدید و افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (5 مرداد) آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه برمبنای بررسی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا برای برخی ساعات بامداد امروز (۵ مرداد) تجمع موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می شود، اظهاركرد: افزایش موقتی غلظت آلاینده ها عموما ناشی از كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودرو ها در اولین روز كاری هفته است.

وی افزود: به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود و برخی ساعات همراه با وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه است كه افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران به تدریج در طول روز با افزایش تابش نور خورشید و فراهم بودن سایر عوامل برای انجام واكنش های فتوشیمیایی بر غلظت آلاینده ازن افزوده و بیشترین میزان غلظت این آلاینده بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ مشاهده می شود.

شهبازی با اشاره به اینكه با عنایت به افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها طی امروز (۵ مرداد)، شرایط نامطلوب كیفیت هوا خصوصاً برای گروه های حساس در بعضی مناطق شهر تهران برقرار می شود، اشاره كرد: این وضعیت جوی كم و بیش تا فردا (۶ مرداد) ادامه دارد و برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید انتظار می رود كه در بهبود شرایط كیفیت هوای پایتخت موثر است.

وی در ادامه با اشاره به اینكه وزش باد در بعضی ساعات فردا سبب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق می شود، اظهار داشت: این شرایط موقتی است و به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت فردا شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها فراهم می شود.

به گفته شهبازی همین طور دمای هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۸۱ در شرایط سالم قرار داشت، اشاره كرد: كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۸۹ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/05/05
13:59:04
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: آینده , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس