ارتباط نوعی اختلال گوارشی با درد مفصل گیجگاهی

ارتباط نوعی اختلال گوارشی با درد مفصل گیجگاهی به گزارش ال مور بررسی ها نشان داده است بازگشت اسید به مری با درد مزمن در مفصل فكی گیجگاهی مرتبط می باشد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محققان در بررسی های خود مشاهده نمودند بازگشت اسید به مری با اختلال فكی گیجگاهی دردناك و مزمن مرتبط می باشد و اضطراب و نداشتن خواب كافی در ارتباط آن دو با یكدیگر تاثیر دارد.
درد ناشی از اختلال فكی گیجگاهی در حدود ۱۳ درصد از جمعیت كانادا مشاهده می شود. همینطور بازگشت اسید به مری از بیماری های آزاردهنده ای است كه بر اثر آن محتویات معده به گلو برگردانده می شود. شواهد از آن حكایت می كند كه اضطراب، اختلال جسمانی و افسردگی با بیماری بازگشت اسید به مری مرتبط می باشد.
تعدادی از پژوهشگران چینی و آمریكایی به بررسی اطلاعات ۱۵۲۲ بیمار مبتلا به اختلال فكی گیجگاهی مزمن پرداختند كه ۶۹ درصد آنان زن بودند تا رابطه بین اختلال فكی گیجگاهی مزمن و بازگشت اسید به مری مشخص و تعیین شود آیا اضطراب، اختلال جسمانی و افسردگی می توانند بر این رابطه تاثیر بگذارند.
محققان اعتقاد دارند كه بازگشت اسید به مری فاكتور خطرزایی در اختلال فكی گیجگاهی است و افرادی كه سابقه طولانی مبتلا شدن به این مشكل گوارشی را دارند بیشتر از افراد دیگر احتمال دارد مبتلا به اختلال فكی گیجگاهی شوند.
به گزارش مدیكال اكسپرس، یكی از محققان این مطالعه اظهار داشت: تاثیر متقابل بین بیماری مزمن اسكلتی عضلانی، بیماری گوارشی و اختلال های روانی و مشكلات مربوط به خواب بسیار پیچیده است.1398/05/28
20:37:31
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس