معاون استاندار تهران تاكید كرد

ضرورت بازبینی در ماده 11 قانون هوای پاك برای توسعه صنایع استان تهران

ضرورت بازبینی در ماده 11 قانون هوای پاك برای توسعه صنایع استان تهران به گزارش ال مور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران بر ضرورت بازبینی در ماده 11 قانون هوای پاك برای توسعه ظرفیت صنایع در استان تهران تاكید و اظهاركرد: بی شك برای تك رقمی كردن نرخ رشد بیكاری در سطح استان تهران با موانعی روبرو می باشیم كه از مهم ترین آن می توان به ماده 11 قانون هوای پاك اشاره نمود.محمد امامی امین در گفت و گو با ایسنا در تشریح چشم انداز توسعه و افزایش ظرفیت صنایع در استان تهران و ایجاد اشتغال و به تبع آن كاهش نرخ رشد بیكاری در سطح استان تهران اظهاركرد: امسال بیشتر از ۹۰ درصد مراجعات صاحبان صنایع به من بعنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران برای افزایش ظرفیت و توسعه صنایع بوده است كه این نوید دهنده بهبود اوضاع در عرصه تولید است. در حقیقت امروز بازار داخلی توجه خوبی به كالای تولید داخل دارد و حال تولید در سطح استان تهران در مقایسه با گذشته بسیار بهتر شده است.

وی اضافه كرد: هم اكنون نرخ رشد بیكاری در سطح استان تهران از ۱۲.۴ گذشته به ۱۰.۱ رسیده است. بی شك برای تك رقمی كردن نرخ رشد بیكاری در سطح استان تهران با موانعی روبرو می باشیم كه از مهم ترین آن می توان به ماده ۱۱ قانون هوای پاك اشاره نمود.

امامی امین افزود: بر طبق این قانون استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران ممنوع می باشد در صورتیكه اگر این محدودیت نباشد افزایش ظرفیت تولید و به دنبال آن افزایش اشتغال در سطح استان را شاهد خواهیم بود. خیلی از صنایع استان امروز معطل این ماده هستند تا بتوانند افزایش ظرفیت و تولید را محقق كنند.

وی اشاره كرد: درخواست برای افزایش ظرفیت و توقف اجرای ماده ۱۱ قانون هوای پاك به معنای نادیده گرفتن استانداردهای زیست محیطی نیست و هم اكنون نیز بیشتر صنایع ما در استان تهران استانداردهای زیست محیطی را رعایت می كنند و در بحث نوسازی صنایع نیز متعهد می شوند استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمایند. پس در خواست ما این است كه در شرایط سخت فعلی كه درگیر تحریم های ظالمانه هستیم و مهمترین وظیفه حفظ اشتغال موجود و افزایش نرخ جذب متقاضیان كار است اجرای این ماده متوقف شود.

معاون استاندار تهران افزود: درخواست توقف این اجرای این ماده تا اختتام برنامه ششم است تا اجازه توسعه به صنایع داده شود تا از این شرایط بحرانی عبور نماییم و در این مدت هم فرصت است كه ماده ۱۱ قانون هوای پاك و منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران بازبینی شود و به شكلی قرار بگیرد كه پاسخ درخواست های این حوزه نیز داده شود.

وی اشاره كرد: البته باید زیرساخت های لازم همچون آب، برق و... نیز برای كارخانه ها تامین گردد هم اكنون خیلی از كارخانه ها آماده هستند اما معطل این زیرساخت ها مانده اند. بی شك اگر این موارد محقق شود افزایش اشتغال را شاهد خواهیم بود و به دنبال آن می توان ظرف چند ماه آینده نرخ رشد بیكاری در استان تهران را تك رقمی كرد.

منبع:

1398/06/15
11:52:51
5.0 / 5
4170
تگهای خبر: آینده , توسعه , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس