معاون سازمان حفاظت محیط زیست مطرح كرد

نگرانی از دفع غیراصولی پسماند در شمال كشور، برنامه ریزی برای حفظ دریاچه ارومیه

نگرانی از دفع غیراصولی پسماند در شمال كشور، برنامه ریزی برای حفظ دریاچه ارومیه به گزارش ال مور معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه در شمال كشور گرفتاری كه از بابت دفع غیراصولی پسماند به وجود آمده، همه را نگران كرده است، اظهار داشت: به صورتی كه در سال های نه چندان دور باید در شمال كشور شاهد پراكندگی و انباشت بوی تعفن از بابت دفع غیراصولی پسماندها باشیم كه بطور قطع به مهاجرت های اهالی هم منجر خواهد شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دانشیان در مراسم معارفه مدیر كل جدید حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار نمود: ذهنیتی كه در بعضی از افراد در مورد انتخاب نیروهای بومی برای مدیریت حفاظت محیط زیست استان اردبیل به وجود آمده است یك ذهنیت كاملا منطقی و روشن است، اما مصلحت و تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست بر این است كه در همه استان ها مدیران غیربومی را انتخاب نماید.
وی با اشاره به اینكه محیط زیست متعلق به همه نسل ها و بشریت است، تصریح كرد: ما باید با محیط زیست سازش و آشتی داشته باشیم و در این زمینه نباید قصور و كوتاهی صورت گیرد، چون كه هرگونه خطا و كوتاهی در این زمینه به ضرر همه است.
معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست كشور با اشاره به اینكه باید در صیانت از سرمایه های طبیعی و مواهب خدادادی همه پای كار آیند، اظهار داشت: ما به جای ادعا باید در عمل صیانت و حفاظت از سرمایه های طبیعی را در دستور كار قرار دهیم؛ چون كه در مكتب اسلام بیشترین سفارش و توجه به این امر صورت گرفته است.
دانشان یكی از دغدغه های مهم كشور را مسئله پسماند و دفع غیراصولی آن اعلام نمود و اضافه كرد: در شمال كشور گرفتاری كه از بابت دفع غیراصولی پسماند به وجود آمده است، همه را نگران كرده؛ به صورتی كه در سال های نه چندان دور باید در شمال كشور شاهد پراكندگی و انباشت بوی تعفن از بابت دفع غیراصولی پسماندها باشیم كه بطور قطع به مهاجرت های اهالی هم منجر خواهد شد.
وی افزود: در خیلی از كشورها مبحث پسماند به راحتی حل شده و با مشاركت همه مردم از پسماند در چرخه اقتصادی و تولید ثروت استفاده می شود؛ در حالیكه ما همچنان گرفتار ظروف یكبار مصرفی هستیم كه نمی دانیم آنرا در كجا دفع نماییم.
معاون توسعه مدیریت امور حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست كشور بیان كرد: شهروندان باید به فكر سلامت محیط زیست باشند و ما هرقدر بعنوان یك نهاد دولتی تلاش نماییم نمی توانیم بدون همراهی مردم در این زمینه موفق عمل نماییم.
دانشیان یكی از اقدامات خوب سازمان حفاظت محیط زیست را در دوران مدیریت دكتر كلانتری تفویض اختیار به استان ها دانست و اظهار داشت: بیشتر از 90 درصد مسئولیت ها به استان ها واگذار شده و این امر سبب گشته است تا صدور مجوزها در این سازمان حداكثر 65 روز انجام شده و افراد سرمایه گذار در حوزه های مختلف از بلاتكلیفی های طولانی رهایی یابند.
وی خاطرنشان كرد: 200 طرح صنعتی و اقتصادی در كشور بیشتر از 10 سال بلاتكلیف بوده كه سازمان حفاظت محیط زیست با یك تصمیم انقلابی تلاش كرد تكلیف آنها را مشخص نماید و نسبت به صدور مجوز و تعیین تكلیف آنها اقدامی جدی انجام دهد.
معاون توسعه مدیریت امور حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست كشور با اخطار به بعضی از نارسائی ها در حوزه محیط طبیعی و خشك شدن دریاچه ها نظیر دریاچه ارومیه اظهار نمود: از 15 سال پیش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد خشك شدن دریاچه ارومیه به علت حفر چاه های غیرمجاز و همینطور راه اندازی سدهای مختلف در اطراف این دریاچه اخطار داده بود كه به علت بی توجهی به این هشدارها امروز با معضلی به نام خشك شدن دریاچه ارومیه مواجه هستیم.
دانشیان تصریح كرد: دولت تدبیر و امید تلاش می كند تا با انتقال آب از حقابه های مختلف، این دریاچه را احیا و سرمایه های ملی را برای نسل های بعدی هم نگهداری كند كه در این زمینه برنامه ریزی ها و هدفگذاری ها به شكل مطلوب در حال انجام می باشد.
وی در مورد جذب نیروهای متخصص و پیشگیری از انتقال نیروها به سازمان حفاظت محیط زیست و خروج نیروهای متخصص از این سازمان بیان كرد: تلاش كردیم در این دو سال وضعیت حقوق پرسنل و بعضی از نارسایی های منابع انسانی را كه در گذشته گریبانگیر این سازمان شده بود، برطرف نماییم.1398/06/18
12:43:29
5.0 / 5
4590
تگهای خبر: توسعه , تولید , سلامت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس