وزیر بهداشت خبرداد

به كارگیری ۳۰۰۰ نفر نیروی فوریت های پزشكی

به كارگیری ۳۰۰۰ نفر نیروی فوریت های پزشكی به گزارش ال مور وزیر بهداشت از استخدام 3000 نیروی فوریت های پزشكی آگاهی داد و اظهار داشت: از نیمه دوم امسال طرحی را به نام «هر خانه یك پایگاه سلامت» را اجرا می نماییم.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس كشور اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشتیم اما یكی از بهادار ترین مجموعه های ذی قیمتی كه در دوران انقلاب بالنده شد، سازمان اورژانس كشور بوده است.

وی با اشاره به اینكه در سال ۱۳۵۴ كار اورژانس با چهار پایگاه آغاز شد، اظهاركرد: امروز دارای یكی از قوی ترین خدمات فوریت های پزشكی در منطقه هستیم با ناوگانی دارای تعداد زیادی آمبولانس، بالگرد، موتور و..... از همه مهمتر اینكه ما با ۱۷ هزار نیروی جان بر كف در اورژانس كار می نماییم.

نمكی با اشاره به یكی از عملیات های اورژانس هوایی در خصوص نجات یك مادر حامله بوسیله بالگرد، افزود: در این عملیات پنج نفر از عزیزان مان كه در بالگرد بودند و به دكل برق برخورد كردند، از بین رفتند. برای من بعنوان وزیر بهداشت خیلی سخت بود كه چه تصمیمی بگیرم. پس از چند لحظه پرسیدم نخستین پایگاه هوایی بعدی كجاست كه گفتند نزدیك اصفهان قرار دارد. گفتم حركت كنند و زن زائو را نجات دهند. آنان از پیكر شهدای گرانقدر اورژانس گذشتند و مادر و كودك را نجات دادند بدین سبب از دست دادن این عزیزان به یك احساس غرور بدل شد چون ما توانستیم جان زن حامله و كودكش را با دست توانمند عزیزان اورژانس نجات دهیم.

نمكی با اشاره به اینكه امروز یكی از قوی ترین اورژانس های منطقه داریم، اظهار داشت: امسال با كمك نیروهای اورژانس پدیده ای به نام سیل را به شكلی مدیریت كردیم كه افتخار آفرین بود. ما هیچ موقع با دست توانمند شما را بلاتكلیف نمانده ایم. در سفرهایی كه در تعطیلات نوروزی به مناطق سیل زده داشتم، دیدم كه گرچه تمام نیروهای بهداشتی و درمانی لحظه ای درنگ نكردند اما درخشان ترین نقش را همكارانمان در فوریت های پزشكی ایفا كردند. امیدوارم در برگزاری مراسم اربعین، حوادث جاده ای، بلای طبیعی و... باز هم افتخارآفرین باشید.

وی اشاره كرد: برای آینده ما به فكر هوشمندسازی بیش از پیش اورژانس كشور هستیم. هرچه بتوانیم اورژانس را هوشمندسازی و از تله مدیسین و ابزار و امكاناتی استفاده نمائیم كه سرعت عمل بیشتری را به مردم القا نماییم، اساسا موفق تر خواهیم بود. خوشبختانه در حوزه مدیریت درمان سكته های قلبی و مغزی زمان از دست رفته ما در دقایق طلایی خدمت بسیار كوتاه تر شده است كه یكی از اقداماتی است كه آنرا ادامه می دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه تلاش می نماییم مشاركت بین بخشی برای خدمت رسانی در حوزه اورژانس را گسترش دهیم، اظهار داشت: امروز به تنهایی نمی توانیم مسائل اورژانس كشور را حل نماییم. مگر با مشاركت با پلیس راهور، وزارت كشور و دیگر نهادهای در رابطه با این مساله. این همكاری را ما در طرح مدیریت تروما در كشور تجربه كردیم كه امیدوارم در آینده به صورت پویاتر پیش رود. ما به جز با مردمی كردن خدمت و مردم نهاد كردن خدمات اولیه نمی توانیم كاری را از پیش بریم و بر همین مبنا جامعه محور كردن، محله محور و از همه مهمتر خانواده محور كردن خدمات را دنبال می نماییم.

نمكی اشاره كرد: بر همین مبنا از نیمه دوم امسال طرحی را به نام «هر خانه یك پایگاه سلامت» اجرا می نماییم كه در این طرح داوطلبانی از درون خانواده ها انتخاب می شوند تا بتوانند بعنوان قوی ترین ابزار اورژانس در نهاد خانواده برای مدیریت اورژانس خانواده به ما كمك كنند و رابطه مستقیمی با اورژانس ۱۱۵ داشته باشند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه امروز افراد پس از حادثه پس از توسل به خدا و پیامبر به یاد اورژانس۱۱۵ می افتند و این منزلت بسیار بالایی است، اظهار داشت: مردم باور كردند كه پس از خدا و معصومان نیروهای اورژانس پناه شان هستند.

وی با اشاره به اینكه تلاش می نماییم با ایجاد یك دانشكده فوریت های پزشكی كشور در جهت ارتقای دانش اورژانس كشور، تلاش نماییم، اظهاركرد: از نیمه دوم امسال ایجاد این دانشكده در اولویت قرار می گیرد تا علاوه بر تربیت تكنیسین فوریت های پزشكی، افراد چند منظوره ای را برای خدمت رسانی در زمان بحران تربیت نماییم همین طور در نخستین گام می خواهیم تكنیسین فوریت های پزشكی خانم تربیت نماییم.

نمكی با اشاره به اینكه امیدوارم بتوانیم درباره مسائل معیشتی عوامل اورژانس قدمی برداریم، اظهار داشت: حدود ۳۰۰۰ نفر نیروی جدید اورژانس را به این ناوگان اضافه و برای تكمیل ناوگان آمبولانس، توسعه اورژانس هوایی و... نیز تلاش می نماییم.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در این مراسم كه با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر بهداشت، رئیس سازمان اورژانس كشور و.... برگزار شد، از هشت پایگاه اورژانس در استان های كرمان(جیرفت، و بم)، فارس(آباده و اقلید)، اردبیل، قزوین، گیلان، كردستان به صورت مجازی رونمایی گردید.

منبع:

1398/06/25
19:44:37
5.0 / 5
4295
تگهای خبر: آینده , توسعه , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس