استعدادیابی كودكان ایرانی با راه اندازی خانه های رشد

استعدادیابی كودكان ایرانی با راه اندازی خانه های رشد به گزارش ال مور مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور اظهار داشت: خانه های رشد بزودی در استان های مختلف با هدف حرفه آموزی به كودكان و شناسایی استعدادها و پرورش خلاقیت آنان راه اندازی می شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سعید بابایی در همایش مدیران عامل خانه های كودكان و نوجوانان و روسای ادارات بهزیستی شهرستان ها، با مهم دانستن جایگاه كودكان اظهار داشت: در رویكرد جدید سازمان بهزیستی برای اصلاح و بازبینی دستورالعمل ها و آئین نامه ها از نظرات كارشناسان، موسسات خیریه و بهزیستی استان ها استفاده می نماییم.
وی با اشاره به اینكه آمار رو به افزایش فرزندان تحت حمایت سازمان های حمایتی سبب افتخار نیست، اضافه كرد: بهترین وضعیت ممكن این است كه سازمان های حمایتی چون بهزیستی زمینه بازگشت فرزندان را به خانواده فراهم نمایند.
بابایی استفاده از اصطلاح ترخیص را برای فرزندان بی سرپرست و بدون سرپرست را بی مفهوم دانست و اظهار نمود: حتی فرزندان درون خانواده پس از یك سنی ترخیص نمی شوند. ازاین رو نیاز داریم به قانون های حمایتی، حضور بیشتر خیرین و قانون هایی در سایر سازمان ها تا فرزندان نه ترخیص، بلكه به استقلال برسند.

مدیر كل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور، اشتغال فرزندان را یكی دیگر از برنامه های جدی سازمان بهزیستی كشور دانست و اظهار داشت: باید برای اشتغال این فرزندان قانون های حمایتی وضع شود و یا با شناسایی افراد خیر و علاقمند به پشتیبانی از موضوعات اشتغال، خیرین را به این سمت هدایت كرد.

وی با تشریح وظایف خانه رشد اظهار داشت: خانه های رشد بزودی در استان ها با هدف حرفه آموزی فرزندان و شناسایی استعدادها و پرورش خلاقیت آنان راه اندازی می شود كه بزودی در استان تهران خانه رشد افتتاح می گردد.

این مقام مسئول تشكیل كانون های خیرین شبه خانواده را یكی دیگر از برنامه های دفتر امور كودكان و نوجوانان ذكر كرد و اظهار داشت: در هفت استان كشور كانون های خیرین به راه افتاده است كه بزودی این كانون در سایر استان ها هم برای سرعت و سهولت بخشی به اشتغال، استقلال و توانمندسازی فرزندان تشكیل می شود.

مدیر كل دفتر امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور با تشریح وظایف دفتر امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور در دو بخش شبه خانواده و مهدهای كودك، اظهار داشت: در سازمان بهزیستی نگاه و رویكرد متوجه خود كودك است. فراتر از نگاهی كه قبل به مهدهای كودك داشته ایم و با این نگاه امیدواریم تربیت كودك را به وسعت ایران داشته باشیم و این مهم فقط با همكاری و حمایت رسانه ملی، صاحب نظران و كارشناسان حوزه كودك تحقق خواهد یافت1398/06/26
14:51:24
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: جوانان , كودكان , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس