استاندار تهران عنوان كرد

فقر شدید فضای آموزشی در بعضی مناطق تهران

فقر شدید فضای آموزشی در بعضی مناطق تهران به گزارش ال مور استاندار تهران با تاكید بر اینكه در بعضی مناطق شهر تهران نظیر منطقه 22 فقر شدید فضای آموزشی داریم، اظهار داشت: برخی در آن مقطع حتی فضاهایی كه به ساخت مدرسه اختصاص داده شده بود را فروختند و مراكز تجاری در منطقه 22 راه اندازی شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در یكصد و نودمین جلسه شورای اموزش و پرورش شهر تهران، اظهار داشت: امروز محدودیت هایی را در اعتبارات ملی در استان تهران داریم و هیچ ردپا و نشانی از هزینه كرد اعتبارات ملی و از طرف وزیران در استان تهران مشاهده نمی گردد. بخاطر دارم سفر شهرستانی برخی وزیران لغو شد و تصمیم گرفتند كه به شهرستان های استان سفر كنند و البته من به سبب عدم اطلاع قبلی نرفتم.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش از خیلی از جهات برای ما اولویت دارد چونكه محور و پیشران توسعه در كشور آموزش و پرورش كارآمد است. انسان توسعه یافته یكی از خروجی های نظام آموزش و پرورش كارآمد است و یك رابطه تعریف شده بین سطح سواد افراد و آمار جرم و جنایت در جامعه وجود دارد.
استاندار تهران با تاكید بر اینكه در بعضی مناطق شهر تهران نظیر منطقه 22 فقر شدید فضای آموزشی داریم، اظهار داشت: در منطقه 22 حتی با وجود خیرین مدرسه ساز باز زمینی برای راه اندازی مدرسه پیدا نمی گردد. برخی در آن مقطع حتی فضاهایی كه به ساخت مدرسه اختصاص داده شده بود را فروختند و مراكز تجاری در منطقه 22 راه اندازی شد.
بندپی به سوژه مدارس استیجاری اشاره نمود و اظهار داشت: بنیاد شهید 40 سال مدارس را بلاعوض در اختیار آموزش و پرورش گذاشتند و اجاره بهای 40 ساله را هم نمی خواهند بلكه خواهان تهاتر زمین های اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران یا وزارتخانه با این مدارس هستند.
طبق گزارش روابط عمومی استانداری تهران، بندپی اشاره كرد: قرار بود كارشناسان مدارس بنیاد شهید را ارزیابی و قیمت گذاری كنند و چرا باید همیشه در ابتدای بازگشایی مدارس نگران كمبود فضای آموزشی در تهران باشیم. كمبود سرانه های آموزشی، ورزشی و درمانی در استان تهران باید به اطلاع همگان برسد و در این راستا رسانه ملی می بایست محدودیت های تهران را اطلاع رسانی كند تا بتوانیم مطالبه گری نماییم.1398/06/27
22:15:26
5.0 / 5
4309
تگهای خبر: آموزش , توسعه , جامعه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس