رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور:

سند استراتژیك پدافند غیرعامل شهری، هفته آینده ابلاغ می شود

سند استراتژیك پدافند غیرعامل شهری، هفته آینده ابلاغ می شود به گزارش ال مور رئیس سازمان پدافندغیرعامل كشور با اشاره به اینكه نیازمند قانونی مدرن برای پدافند غیرعامل با رویكرد مردم محور هستیم، اظهار داشت: سند استراتژیك پدافند شهری تصویب شده است و ظرف هفته آینده ابلاغ می شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سردار جلالی در همایش ملی مصون سازی زیرساخت ها و صیانت از مردم كه با حضور شهردار تهران و معاون عمرانی وزیر كشور برگزار شد، اظهار نمود: در شرایط كنونی كشور، در لایه ها و حوزه های مختلفی با دشمن درگیر هستیم و لزوم دارد در این جنگ سینه به سینه، لایه ها را بشناسیم؛ چون كه جنگ، جنگ است. با تدبیر رهبر معظم انقلاب حالا دست برتر را داریم و این سبب شده كه دشمن برای مذاكره التماس كند، چون حالا به قدرت ایران واقف است.
وی با اشاره به اینكه آمادگی در لایه های دفاعی سبب شكل گیری قدرت بازدارندگی دفاعی كشور شده است، خاطرنشان كرد: واحد آتش به اختیار ما پهپاد آمریكایی را با شجاعت ساقط می ‎كند و این كار معادلات سیاسی جهان را تغییر می دهد و به همگان می فهماند كه اراده نظامی ایران دست برتر و غالب را دارد. همین سبب می شود گزینه های آمریكا كه تا روز گذشته روی میز بود امروز به زیر میز برود.
وی خاطرنشان كرد: كشورهایی كه قبل از این مشوق آمریكا به جنگ با ایران بودند امروز پی برده اند كه هیزم این آتش خواهند بود؛ از همین رو رفتار خویش را تغییر داده اند. همینطور ثبات اقتصادی كشور هم مانند یك لایه دفاعی، فرصت های دوران تحریم را نمایان می كند.
سردار جلالی با اشاره به اینكه شاهد ظهور مدل جدیدی از جنگ مردم محور هستیم كه در سال 96 و 97 دشمن تلاش داشت این مدل جنگ را در ایران اجرایی كند، اظهار داشت: جنگ ها و تهدیدات حالا مردم محور شده است و دشمن تمام پتانسیل خویش را به كار برده تا زندگی و معیشت را برای مردم سخت و دشوار كند و از این طریق آنان را برای اعتراض و اغتشاش تحریك كند.
به قول وی امروز اربعین به نماد اقتدار دنیای اسلام تبدیل گشته است، همین مساله سبب شده تا دشمن با جنگ مردم محور تلاش كند این حادثه بزرگ را تحت تاثیر قرار دهد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور با تاكید بر اینكه رسانه های اجتماعی با منشاء خارجی اساس جنگ های مردم محور است، افزود: در عراق شاهد سوء استفاده دشمن از اعتراضات مردم و كوشش برای انحراف اعتراض به اغتشاش بودیم كه البته با پاسخگویی دولت و هوشیاری مردم عراق تیر دشمنان به سنگ خورده است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: نیازمند قانونی مدرن برای پدافند غیر عامل با رویكرد مردم محور هستیم.
سردار جلالی با اشاره به اینكه حدود 72 درصد مردم در شهرها و ۲۸ درصد در روستاها سكونت دارند، اظهار داشت كه همین اهمیت پدافند غیرعامل مردم محور در شهر را نشان داده است و از تهیه و تدوین سند استراتژیك پدافند غیرعامل شهری با همكاری و هم اندیشی نخبگان اطلاع داد.
سردار جلالی اهداف مهم این سند استراتژیك را ارتقای تاب آوری شهری در شرایط بحران، تشكیل مركز فرماندهی و كنترل واحد در شرایط بحران، ساماندهی مراكز پرخطر در شهرها و ساماندهی مراكز ذخیره حیاتی دانست و اظهار داشت: این سند بعد از بحث و بررسی در نشست كمیته دائمی پدافند غیرعامل به تصویب رسیده و هفته آینده ابلاغ می شود.
جلالی در انتها با تاكید بر اینكه سند استراتژیك پدافند غیرعامل شهری دارایی های شهری را احصا و راهبرد صیانت از آنها را عرضه می كند، گفت این سند حفاظت و صیانت از مردم و زیرساخت ها را در دستور كار دارد و نشان داده است كه چگونه باید از مردم و نیازهای اساسی آنان در مقابل تهدیدات نوین CBRN حفاظت شود.1398/07/13
21:49:50
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: آینده , زندگی , ساخت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس