۲۳ هزار آواره در سیلاب های اخیر نیجر

۲۳ هزار آواره در سیلاب های اخیر نیجر ال مور: بگفته مقامات نیجر، وقوع سیلاب ها از اوایل ماه اكتبر منجر به آواره شدن حدود 23 هزار نفر در مناطقی از جنوب شرق این كشور شده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بارندگی های شدید در نیجر منجر به طغیان رودخانه "یوبه" شده كه در اقلیم نیمه خشك "دیفا" جریان یافته و به دریاچه "چاد" سرازیر می شود. طغیان این رودخانه موجب زیر آب رفتن خیلی از روستاها و مزارع و لطمه دیدن محصولات زراعی شده است.
دو روستا در نزدیكی شهر "دیفا" كاملاً زیر آب رفته و ۲۵۰۰ خانوار مجبور به جابجایی شده اند. بعلاوه ۴۰۰ خانواده دیگر به یك سالن ورزشی در این شهر پناه آورده اند.
وقوع پدیده های شدید آب و هوایی در نیجر، یكی از فقیرترین كشورهای جهان رایج است. بر طبق آمارهای دولت این كشور بین ماه های ژوئن و سپتامبر بر اثر سیلاب های به وقوع پیوسته در این كشور ۵۷ نفر كشته و بیشتر از ۱۳۰ هزار نفر لطمه دیده اند.
"نیامی"، پایتخت نیجر در ماه سپتامبر به شدت گرفتار لطمه شد، بطوریكه سطح آب رودخانه "نیجر"، سومین رودخانه بزرگ آفریقا به بیشترین میزان خود در ۵۰ سال اخیر رسیده و منجر به سیل گرفتگی بخش های زیادی از این شهر شد.
سال قبل خشكسالی و وقوع سیل منجر به كمبود مواد غذایی و ایجاد بحران در نیجر شد كه با تشدید خشونت های داخلی، بیشتر از ۱۰ درصد از مردم این كشور را نیازمند كمك های بشردوستانه كرد.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، نیجر به همراه بوركینافاسو، چاد، مالی و موریتانی درگیر درگیری های داخلی هستند. طبق اعلام كمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR)، منطقه "دیفا" حدود ۱۲۰ هزار پناهنده و ۱۰۹ هزار آواره داخلی را در خود جای داده است.
منبع:

1398/07/28
16:52:26
5.0 / 5
4810
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس