اطلاع رسانی آنلاین ۱۱۵ ایستگاه پایش كیفی هوا، اعلام شاخص كیفیت هوای تهران به شكل منطقه ای

اطلاع رسانی آنلاین ۱۱۵ ایستگاه پایش كیفی هوا، اعلام شاخص كیفیت هوای تهران به شكل منطقه ای ال مور: مدیركل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه به علت وسعت بالای شهر تهران امكان اعلام شاخص ماكزیمم كیفیت هوا وجود ندارد، اظهار داشت: طبق تفاهم نامه ای كه با شركت كنترل كیفیت هوای تهران داریم قرار شده شاخص ها را به شكل منطقه ای در تهران اعلام نماییم.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، شینا انصاری در نشست خبری معاونت محیط زیست انسانی با مبحث تشریح تكالیف دستگاه ها در اجرای قانون هوای پاك - كه امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد- به عرضه گزارشی در مورد وضعیت پایش آلودگی هوا در كشور پرداخت و اظهار داشت: هم اكنون ۱۹۰ ایستگاه پایش كیفی هوا در سراسر كشور وجود دارد اما مدلها و برندهای این ایستگاه ها به چالش عمده ای تبدیل گشته است.

وی اضافه كرد: سازمان حفاظت محیط زیست به هیچ وجه مشكلات مربوط به ایستگاه ها را نفی نمی كند اما واقعیت این است كه هم اكنون ۱۱۵ ایستگاه در كل كشور آنلاین شده اند و اطلاعات آنها «برخط» عرضه می گردد.

مدیركل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه هنوز ایستگاه های سه استان به سامانه پایش آنلاین ملحق نشده اند، اظهار داشت: تلاش داریم در سال های آینده اطلاعات همه ایستگاه ها را به صورت برخط عرضه دهیم. ضمن اینكه صحت و دقت داده ها هم اهمیت زیادی دارد.

انصاری با اشاره به وجود مشكلاتی در زمینه زیرساخت ها اظهار نمود: هزینه های راهبری، كالیبراسیون و تعمیرات ایستگاه های پایش كیفیت هوا سرسام آور است ازاین رو تلاش داریم از همكاری دستگاه های مختلف بخصوص شهرداری ها در این زمینه استفاده نماییم. هم اكنون در شهرهایی مثل تهران، ارومیه، مشهد و اصفهان شهرداری ها هم كیفیت هوا را مورد پایش قرار می دهند و تلاش داریم طی تفاهم نامه ای در عرضه شاخص های كیفیت هوا با این بخش ها همكاری بكنیم.

وی اضافه كرد: هم اكنون دستورالعمل استاندارد ملی و راهبری ایستگاه های پایش كیفی هوا را در دستور كار داریم و در این زمینه از همكاری شركت كنترل كیفیت هوای تهران هم استفاده می نماییم ازاین رو صحت و دقت آمارها و اطلاعات ایستگاه ها دغدغه ما هم است.

مدیركل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه شاخص اعلامی از جانب ایستگاه های پایش كیفی هوای تهران شاخصی برای كل تهران نیست، اظهار نمود: به علت وسعت ۷۰۰ كیلومتر مربعی تهران، «میانگین» شاخص كیفیت هوا اعلام می گردد اما در سایر شهرهای كشور ماكزیمم شاخص كیفیت هوا اعلام و بر مبنای آن تصمیم گیری می گردد. بر مبنای تفاهم نامه منعقد شده با شركت كنترل كیفیت هوای تهران قرار شد شاخص ها را در تهران به شكل منطقه ای اعلام نماییم.
1396/10/23
22:42:38
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس