مركز آمار اعلام كرد

صدور مجوز ساخت 14 میلیون متر خانه در پایتخت

صدور مجوز ساخت 14 میلیون متر خانه در پایتخت ال مور: شهرداری تهران در سال قبل مجوز ساخت بیشتر از 14 میلیون متر مربع واحد مسكونی را صادر كرده است.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بتازگی مركز آمار گزارش از وضعیت پروانه های ساختمانی در سال ۱۳۹۷ منتشر نمود كه نشان میدهد روند صدور مجوزهای ساخت رو به رشد بوده است.

این در حالی است كه برای حدود ۷۶ هزار ۵۱۱ واحد مسكونی در تهران پروانه صادر گردیده است كه نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۷.۵ درصد افزایش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسكونی برای هر یك از این پروانه ها نیز هفت واحد بوده است.

همچنین ۱۰ هزار و ۹۵۴ پروانه راه اندازی ساختمان توسط شهرداری تهران در سال قبل صادر شده كه نسبت به سال پیش از آن با رشد ۱۷.۶ درصدی همراه بوده است.

بر این اساس مجموع مساحت زیربنا در پروانه های راه اندازی ساختمان صادرشده از طرف شهرداری تهران در سال ۹۷ بالغ بر ۱۴ میلیون و ۳۴۱ هزار مترمربع بوده است كه نسبت به سال قبل حدود ۲۱.۳ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی حدود ۱۳۰۹ مترمربع بوده است.

۳۷۶ هزار مجوز ساخت مسكن در ایران

اما وضعیت صدرو پروانه های ساختمانی در كل كشور در سال قبل نشان میدهد كه حدود ۳۷۶ هزارو ۵۷۵ واحد مسكونی در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان از طرف شهرداری های كشور پیش بینی شده است كه نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۶.۶ درصد افزایش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسكونی در هر پروانه راه اندازی ساختمان ۲.۶ واحد بوده است.

همچنین بیشتر از ۱۴۲ هزار پروانه راه اندازی ساختمان توسط شهرداری ها در سال ۱۳۹۷ صادرشده است كه نسبت به سال قبل حدود ۱۶.۳ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان نیز بیشتر از ۷۲ میلیون مترمربع بوده است كه نسبت به سال گذشته۲۰.۵ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۴۹۴ مترمربع بوده است.

منبع:

1398/08/16
20:49:28
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: ساخت , شهرداری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس