ورود استانداری تهران به طرح ترافیك پایتخت و حكمیت در اختلاف نظر پلیس و شهرداری

ورود استانداری تهران به طرح ترافیك پایتخت و حكمیت در اختلاف نظر پلیس و شهرداری به گزارش ال مور معاون عمرانی استانداری تهران توضیحاتی را در مورد اختلاف نظر میان شهرداری و پلیس راهور ارائه نمود.


محمد تقی زاده در گفتگو با ایسنا، در تشریح اختلاف نظر میان پلیس راهور و شهرداری تهران درباره طرح ترافیك شهر تهران اظهار داشت: چه پلیس راهور و چه شهرداری تهران باید مسائل و مشكلات خویش را در جلسات ذیربط در استانداری تهران مطرح كنند. برای مثال در مبحث ورود كامیون ها به داخل محدوده شهر تهران و ضرورت پایش آنها توسط دوربین های نظارتی می توان مبحث را در جلسات كمیته اضطرار و یا كارگروه آلودگی استان تهران بیان كرد.
وی ادامه داد: جلساتی كه برگزار می گردد نمایندگان هر دودستگاه حضور دارند و می توانند مسائل خویش را در این جلسات مطرح كنند. روز گذشته در نشست كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران نماینده شهرداری و پلیس راهور هر دو حضور داشتند. اگر چنین مبحث مهمی مطرح بود و اطلاعاتی در این زمینه داشتند می توانستند در آنجا مطرح كنند تا تصمیم گیری لازم اتخاذ شود و وظایف هر یك از دستگاه ها به روشنی مشخص شود.
وی تصریح كرد: طرح مسائل در فضای رسانه ای و یا خارج از جلسات كار صحیحی نیست و منتج به نتیجه منطقی نخواهد شد. استانداری تهران بعنوان متولی اگر موضوعی باشد باید بعنوان دستگاه حاكمیتی تصمیم گیری كند. بنابراین بر مبنای مقررات دستگاه ها اگر اختلافی با یكدیگر دارند باید با حكمیت استانداری مبحث را حل و فصل كنند و اگر مبحث به بن بست خورد در آن موقع می توانند به مراجع ذیربط رجوع كنند.
ارزیابی طرح ترافیك شهر تهران در شورای ترافیك استان

معاون عمرانی استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث استثناء بودن شهر تهران در بعضی مسائل اشاره نمود و اضافه كرد: شورای ترافیك شهر تهران به ریاست شهردار تهران تشكیل جلسه می دهد. بنابراین ما به این موضوعات خیلی ورود پیدا نمی نماییم. این در حالیست كه شورای ترافیك استان هم برای سایر استان تصمیم گیری می كند و ریاست آن بر عهده استاندار تهران است. علیرغم این مورد مقرر شد كه در شورای ترافیك استان مبحث طرح ترافیك شهر تهران ارزیابی و بعد از جمع بندی طرح این مساله در جلسه انجام و تصمیم گیری شود.
وی افزود: اما باید مسائل به صورت یكپارچه در سطح استان بررسی شود. بنابراین مقرر شده استاندار تهران در این زمینه با وزیر كشور گفتگو كند و شاید این مورد هم یكی از مواردی باشد كه در چارچوب اختیاراتی كه مقرر است به استاندار تهران توسط وزیر تفویض شود، باشد.
تقی زاده افزود: بدون شك لازم است مسائل در سطح استان تهران به صورت یكپارچه بررسی شود. برای مثال آلاینده هایی كه در تهران توسط منابع مختلف منتشر می شود در سایر شهرستان های استان تهران هم اثرگذار است و انباشت این آلاینده ها در شهرستان های دیگر هم معضل بوجود می آورد.
وی نهایتا در مورد اختلاف میان شهرداری و پلیس راهور اظهار داشت: اگر این مورد هم جدی باشد در جلسه كارگروه آلودگی هوا مطرح و در مورد آن تصمیم گیری خواهیم كرد.1398/08/23
10:07:39
5.0 / 5
4557
تگهای خبر: دوربین , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس