بسته اخبار اجتماعی ال مور در روز چهارشنبه

از فروكش تب آنفلوآنزا تا استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانك ها

از فروكش تب آنفلوآنزا تا استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانك ها به گزارش ال مور «افزایش سرانه روستایی به 340 هزار تومان، افتتاح ایستگاه مترو مولوی در 30 آذر، كاهش موارد آنفلوآنزا، انتقاد از صدور مجوز تولید ۴۵ برند جدید دخانیات، استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانك ها، آخرین فرصت ثبت نام مسكن فرهنگیان و ورود ۴۰۰ خودرو جدید به ناوگان پلیس عناوین بعضی از اخبار پربازدید اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه هستند.


امروز چهارشنبه 55 خبر در زیرسرویس های اجتماعی ایسنا انتشار یافته كه در ادامه بعضی از مهم ترین خبرها مرور می شود كه با كلیك روی آنها می توانید به متن كامل خبر دسترسی داشته باشید:

افزایش سرانه روستایی به 340 هزار تومان
مهدی جمالی نژاد -معاون وزیر كشور- از افزایش سرانه هر نفر روستایی از 74 هزار تومان به 340 هزار تومان اطلاع داد و در جلسه هم اندیشی دهیاران استان تهران كه با مبحث افزایش سرمایه اجتماعی امروز چهارشنبه در محل استانداری تهران برگزار گردید اظهار داشت: امنیت ملی كشور تنها تجهیزات، وسایل انتظامی، موشك، تانگ و... نیست. هر چند كه بحث های سخت افزاری بسیار مهم می باشد ولی مهمتر و نقش آفرین تر از آن قدرت نرم است كه نقش پر رنگ تری دارد.
افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر علی امام -مدیرعامل متروی تهران- از افتتاح ایستگاه مترو مولوی در روز پایانی آذرماه اطلاع داد و در گفتگو با خبرنگار جامعه-شهری ایسنا، با بیان خبر افتتاح ایستگاه مترو مولوی از خط 7 مترو اظهار داشت: قول داده بودیم كه به صورت متوسط هر ماه یك ایستگاه مترو افتتاح نماییم و بر همین مبنا در 30 آذرماه جاری(شنبه) ایستگاه مترو مولوی افتتاح می گردد.

سهم زیاد خودرو های سواری در تولید گازهای آلاینده
حسین مقدم -سرپرست ستاد معاینه فنی شهرداری تهران- اعلام نمود كه خودرو های سواری در تولید مستقیم ذرات معلق 3 درصد نقش دارند؛ اما در تولید آلایندگی های ثانویه همچون گازهای سرطان زا، نقش اساسی دارند. وی در گفتگو با خبر نگار گروه جامعه-شهری ایسنا، در واكنش به سخنان برخی قطعه سازان در خصوص این كه خودرو های سواری در تولید آلودگی هوا تنها 3 درصد نقش دارند، اظهار داشت: برپایه آخرین سیاهه انتشار، سهم آلودگی خودرو های سواری در تولید مستقیم ذرات معلق كمتر از 2.5 میكرون 3 درصد تعیین شده است. اما خودرو های سواری در تولید آلاینده های ثانویه نقش زیادی ایفا می كنند كه متاسفانه مسئول مربوطه این بخش بی توجهی كرده است.

كاهش موارد آنفلوآنزا از چهارشنبه گذشته / تقاضای كاذب برای تزریق واكسن
دكتر حسین عرفانی -رییس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت- درباره وضعیت بروز آنفلوآنزا در كشور اظهار داشت: از چهارشنبه هفته گذشته (۱۳ آذرماه) به تدریج شاهد روند كاهشی موارد جدید مبتلا شدن به این بیماری و كاهش بار رجوع بیماران حاد تنفسی به مراكز درمانی بوده ایم و این روند حكایت از آن دارد كه طی دو تا سه هفته آینده، اپیدمی آنفلوآنزا در كشور كنترل می شود. وی در گفتگو با خبرنگار گروه سلامت ایسنا، با اشاره به پایش روند همه گیری آنفلوآنزا در كشور و با اشاره به اینكه در بعضی مواقع امكان بروز موج های بعدی آنفلوآنزا هم وجود دارد، اضافه كرد: موج های بعدی آنفلوآنزا غالبا موج های خفیف تری هستند، اما هم اكنون پیشبینی خاصی از بروز موج دوم یا سوم آنفلوآنزا نداریم. در علم همه گیری شناسی بر پایه یك روش مدلینگ با عنایت به اطلاعاتی كه باید از نظر زمانی در اختیار داشته باشیم می توانیم در مورد موج های بعدی پیشبینی نماییم كه هم اكنون برایمان امكان پذیر نیست.

انتقاد از صدور مجوز تولید ۴۵ برند جدید دخانیات / وزارت "صمت" پاسخگو نیست
دكتر علیرضا رئیسی-معاون بهداشت وزیر بهداشت-، صدور مجوزهای جدید تولید مواد دخانی را مغایر با مصوبات ستاد كشوری كنترل دخانیات دانست و خواهان پاسخگویی وزارت صمت در این خصوص شد. او به خبر صدور مجوز ۴۵ برند جدید دخانیات شامل ۳۰ برند تنباكو اشاره نمود و اظهار داشت: وزارت بهداشت اقدام اخیر مركز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات كشور را مغایر با مصوبه جلسه نهم ستاد كشوری كنترل دخانیات كه طبق آن كاربرد عطر و طعم در محصولات دخانی و ثبت برند جدید از مصادیق تبلیغ می باشد، دانسته و خواهان ورود و رسیدگی نهادهای نظارتی به مبحث است.

مهم ترین علت چاقی در ایران / زنان چاق دو برابر مردان
دكتر زهرا عبداللهی-مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت- در گفتگو با خبرنگار گروه سلامت ایسنا با اشاره به روند نگران كننده چاقی در كشور، اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال كشور گرفتار اضافه وزن و چاقی هستند. او درباره وضعیت چاقی در كشور، اظهار داشت: طبق آخرین مطالعاتی كه در كشور انجام شده، حدود ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال كشور گرفتار اضافه وزن و چاقی هستند.

هشدار؛ آلایندگی محیط كار علت بازنشستگی زودهنگام ۶۲ درصد نیروهای فعال
ناهید حیدری-مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران- با اشاره به اینكه میانگین سنی بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور حدود ۴۰ سالگی و چیزی بین سنین ۳۸ تا ۳۹.۵ سال است، به عبارت دیگر حدود ۱۰ سال از سن مقرر برای بازنشستگی، زودتر بازنشسته می شوند اظهار داشت: باید جدی تر به مساله بازنشستگی در چارچوب مشاغل سخت نگاه نماییم. وی در نشست هم اندیشی اعضای كمیته های مشاغل سخت و زیان آور كه در هتل پارسیان انقلاب برگزار گردید با اشاره به اینكه مشاغل سخت و زیانآور از ابعاد و زوایای مختلف قابل بررسی است اظهار داشت: محور اصلی این جلسه، نیروی كار و كارگر است. یكی از شاخص های توسعه یافتگی و یكی از مهمترین عوامل تولید، نیروی كار سالم می باشد.

استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانك ها برای پرداخت مستمریها
محمدعلی جنانی-مدیركل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی- اظهار داشت: هر فرد بازنشسته در مشاغل سخت و زیان آور دارای ۹ سال سابقه ارفاقی، ۸۰۰ هزار تومان مستمری بیشتر، ۱۰ سال سن كمتر در زمان برقراری است. به عبارتی میانگین بازنشستگی بازنشستگان عادی ۵۹ سال و بازنشستگان سخت و زیان آور ۴۹ سال است. وی در نشست هم اندیشی اعضای كمیته های مشاغل سخت و زیان آور كه در هتل پارسیان انقلاب برگزار گردید با اشاره به اینكه ۵۲ درصد جمعیت كشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند اظهار داشت: حمایت ها و خدمات سازمان در سه قالب تعهدات بلندمدت، كوتاه مدت و درمان عرضه می شود. تامین اجتماعی تنها سازمانی است كه بر اساس درآمد و هزینه خودش ادامه فعالیت داده و مصارف خودش را تامین می كند.

فردا؛ آخرین فرصت ثبت نام مسكن فرهنگیان
ثبت نام متقاضیان مسكن فرهنگیان در سامانه maskan.medu.ir كه از چهاردهم آذر شروع شده بود فردا چهارشنبه (بیستم آذرماه) تمام می شود.

بودجه مقابله با گرد و غبار برای سال ۹۹ مشابه سال جاری
علی محمد طهماسبی-مدیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار- در گفت و گو با خبرنگار گروه محیط زیست ایسنا با اشاره به اینكه در بودجه سال ۹۹ مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو به سازمان حفاظت محیط زیست برای مقابله با پدیده گرد و غبار اختصاص داده شده است، اظهار داشت: این مبلغ نسبت به سال قبل افزایش یا كاهش نیافته است. او با اشاره به اینكه بر مبنای بند ه تبصره ۴ قانون بودجه سال ۹۹ برای مقابله با پدیده گرد و غبار در كشور مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است، اظهار نمود: طی سال ۹۸ هم همانند سال ۹۹ مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو اختصاص داده شده بود.

ورود ۴۰۰ خودرو جدید به ناوگان پلیس/ ترافیك موضوعی ملی است
سردار حسین اشتری-فرمانده نیروی انتظامی- از ورود بیشتر از ۴۰۰ دستگاه خودروی مجهز برای مسیرهای اصلی به ناوگان پلیس راهور اطلاع داد و اعلام نمود كه بزودی تعداد بیشتری خودرو به مجموعه پلیس وارد خواهد شد. وی در رزمایش طرح ترافیكی زمستان ۹۸ كه بامداد امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، اظهار داشت: یكی از ارزشمندترین اقداماتی كه می توان انجام داد، نجات جان انسان ها است و تمام دست اندركاران طرح زمستانه امروز برای نجات جان انسان گردهم آمده اند كه این اقدام ارزشمندی است.

آغاز طرح زمستانی پلیس در جاده ها/ استقرار ماموران در 112 گردنه برف گیر
سردار سید كمال هادیان فر-رئیس پلیس راهور ناجا- از آغاز طرح ترافیكی ویژه زمستان 98 از امروز اطلاع داد. وی در رزمایش طرح ترافیك زمستانی 98 كه بامداد امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، اظهار داشت: بیشتر از 60 هزار نیرو از هفت استان در برگزاری طرح زمستانی امسال مشاركت دارند. این طرح از امروز 20 آذرماه شروع شد و تا 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
كاهش موارد آنفلوآنزا از چهارشنبه گذشته / تقاضای كاذب برای تزریق واكسن
مهم ترین علت چاقی در ایران / زنان چاق دو برابر مردان
افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر
بودجه مقابله با گرد و غبار برای سال ۹۹ مشابه سال جاری
سفارش مفید برای كاهش خطر دیابت نوع ۲
علایم و عوامل زایمان زودرس1398/09/21
20:18:36
5.0 / 5
4195
تگهای خبر: آینده , برند , بودجه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس