اخطار پلیس در مورد سایت جعلی یارانه۹۸ بعلاوه عكس

اخطار پلیس در مورد سایت جعلی یارانه۹۸ بعلاوه عكس به گزارش ال مور پلیس فتا نسبت به فعالیت سامانه ای جعلی به نام yaraneh-۹۸.com  برای اعلام نیاز یارانه اخطار داد و از شهروندان خواست كه به هیچ عنوان اطلاعات خویش را در این سامانه وارد نكنند.


سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا در گفتگو با ایسنا، درباره فعالیت سامانه ای به نام yaraneh-۹۸.com كه در آن مبادرت به دریافت اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و دریافت مبلغ دو هزار تومان از آنان می كند، اظهار داشت: این سامانه جعلی بوده و شهروندان به هیچ عنوان نباید به آن رجوع كنند.

وی با اشاره به اینكه در چنین مواردی پولی از شهروندان دریافت نمی گردد، اظهار داشت: متاسفانه در شرایط مختلف و بسته به نوع حساسیت های جامعه و موج های خبری ایجاد شده، افراد سودجو هم با طراحی سایتهای جعلی به دنبال كلاهبرداری از شهروندان هستند و چنین سامانه هایی هم در همین راستا بوجود آمده است.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا افزود: این سایتهای جعلی هربار به بهانه هایی نظیر یارانه، كارت سوخت و... ایجاد می شوند و در آن از افراد خواسته می شود كه ابتدا مشخصات هویتی خویش را وارد كرده و سپس وارد صفحه ای جعلی می شوند كه در آن از شهروندان خواسته می شود كه مبلغی خیلی كم و بین ۲ تا ۱۰ هزار تومان را پرداخت كنند.

پاشایی اضافه كرد: بعد از پرداخت مبلغ در واقع اطلاعات كارت بانكی كاربران كپی شده و این افراد در فرصتی مناسب مبادرت به تخلیه موجودی حساب می كنند در همین راستا هم سفارش ما این است كه شهروندان به هیچ عنوان به چنین سایت هایی كه امكان دارد لینك آن از راه پیامك یا شبكه های اجتماعی برایشان ارسال شود، توجه نكنند و در صورتی هم كه اطلاعات خویش را در چنین سایتهایی ثبت كرده اند هرچه زودتر نسبت به تغییر رمز دوم كارت بانكی خود اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینكه پلیس فتا با چنین مواردی برخورد خواهد كرد، اظهار داشت: در مورد این سایت هم اقدامات لازم برای برخورد با سودجویان صورت خواهد گرفت، كمااینكه در گذشته هم چندین مورد سایتهای این چنینی شناسایی و با ایجادكنندگان آن برخورد شده است.

پاشایی افزود: پیامكهایی كه از جانب دولت و دستگاه های دولتی ارسال می شود، عموما در قسمت شماره، دارای نام همان نهاد است و شماره آن وجود ندارد، ضمن اینكه برای اعلام نیاز یارانه، كارت سوخت و... هم هیچ وجه نقدی حداقل در مرحله ثبت نیاز در سایت دریافت نمی گردد. به لینك هایی كه در شبكه های اجتماعی ارسال می شود هم نباید توجه كرد.
منبع:

1398/09/22
15:37:24
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: جامعه , سایت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس