شهردار تهران، سفیر هم زبانی ایرانیها و افغانستانی ها شد

شهردار تهران، سفیر هم زبانی ایرانیها و افغانستانی ها شد به گزارش ال مور مهاجرین افغانستانی، شهردار تهران را بعنوان سفیر هم زبانی میان دو ملت ایران و افغانستان معرفی كردند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در آستانه ۲۷ آذر ماه و هم زمان با روز جهانی مهاجران، شهرداری تهران مبادرت به برگزاری ویژه برنامه "یلدای هم زبانی" با هدف تكریم مهاجرین افغانستانی و ایجاد همدلی میان دو ملت ایران و افغانستان كرد.
در این ویژه برنامه كه با اجرای مشترك ایمان غیاثی مجری ایرانی عصر جدید و مرجان حیدری مجری افغانستانی شبكه آی فیلم همراه بود، آیین مشترك شب یلدا میان دو ملت هم فرهنگ ایران و افغانستان جشن گرفته شد.
در كنار تمام ویژه برنامه های متنوع این جشن یك اتفاق خاص از طرف مهاجرین افغانستانی صورت گرفت كه بدون هماهنگی قبلی پیش آمده و دست اندركاران برنامه را نیز متعجب كرد.
هنگامی كه مراسم تقدیر از خانواده شهدای فاطمیون و دست اندركاران سریال جدید آخر خط به انتها رسید، مرجان حیدری مجری افغانستانی برنامه اعلام نمود به رسم آیین سنتی شب یلدای افغانستان یك خبر خوب و یا یك تصمیم خوب در این شب اعلام می شود.
ایشان سپس اعلام نمود كه مهاجرین افغانستانی ساكن تهران به نمایندگی از مهاجرین افغانستانی ساكن ایران به پاس نوع نگاه انسانی و اسلامی شهرداری تهران در تكریم مهاجرین افغانستانی تصمیم گرفته اند تا با اعطای تندیسی، پیروز حناچی شهردار تهران را بعنوان "سفیر هم زبانی" میان دو ملت ایران و افغانستان معرفی كنند.
حیدری در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم شهریاوران مهاجر كه به تكریم كارگران افغانستانی شهرداری تهران پرداخته بود، اظهار داشت: اولین بار این اتفاق در سراسر دنیا برای این قشر از مهاجران به وقوع پیوست و امید داریم در آینده نیز شاهد ادامه این نوع از نگاه و اقدام از طرف شهردای تهران باشیم.1398/09/29
19:00:54
5.0 / 5
4314
تگهای خبر: آینده , جشن , شهرداری , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس