رئیس سازمان ثبت احوال كشور خبر داد:

ظرفیت تولید ماهانه ۲ و نیم میلیون كارت ملی هوشمند در ثبت احوال

ظرفیت تولید ماهانه ۲ و نیم میلیون كارت ملی هوشمند در ثبت احوال ال مور: رئیس سازمان ثبت احوال كشور از توان ظرفیت تولید 2.5 میلیون كارت هوشمند به صورت ماهانه در این سازمان آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، حمید درخشان نیا درانتها جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال و یكصدویكمین سالگرد تأسیس آن است كه باید این روز را به همه همكارانم و مردم كشور تبریك بگویم.
وی ادامه داد: در جلسه امروز در استانداری تهران گزارشی از آمارهای جمعیتی استان ارائه شد و خوشبختانه امروز ارتباط بسیار خوبی بین دستگاه های اجرایی و استانداری شكل گرفته كه سبب پیشبرد كارها شده است.
وی در تشریح روند صدور كارت های ملی هوشمند اظهار داشت: از جمعیت ۶۲ میلیونی واجد شرایط ستاندن كارت ملی هوشمند تابحال بیشتر از ۵۵ میلیون نفر ثبت نام خودرا تكمیل كردند و بیشتر از ۴۶ میلیون نفر كارت ملی آنها صادر و در اختیارشان قرار گرفته است.
درخشان نیا اضافه كرد: از نظر ما این طرح رو به پایان است و در مرحله بعد باید با عنایت به هزینه و تلاشی كه برای اجرای این طرح صورت گرفته بهره مندی از مزایای آن آغاز شود. در این راستا باید بهره گیری از كارت های ملی هوشمند در حوزه احراز هویت و سایر اقدامات صورت گیرد. در حقیقت بسیاری خدمات را می توان بوسیله كارت ملی هوشمند ارائه نمود. هم اكنون بهره گیری از كارت ملی هوشمند و اثر انگشت به صورت پایلوت در دفاتر اسناد رسمی شروع شده است. این امر می تواند آغاز تحولی در كشور باشد و گامی در راه تحقق دولت الكترونیك باشد.
رئیس سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به سامانه تغییر نشانی اظهار داشت: تغییر نشانی مسئله مهمی است پس مردم باید آخرین نشانی خودرا در این سامانه به سازمان ثبت احوال اعلام كنند.
وی در پاسخ به سوال ایسنا درباب تأخیر در صدور كارت های ملی هوشمند اشاره كرد: ثبت احوال زیرساخت های لازم برای تولید ۲.۵ میلیون كارت هوشمند در ماه را فراهم نموده اما از نظر مقررات، تولید بدنه كارت ملی هوشمند باید توسط چاپخانه دولتی صورت گیرد. مقرر شده بود تا اختتام امسال ۹ میلیون بدنه كارت هوشمند به ما تحویل دهند؛ اما با عنایت به مشكلاتی كه از نظر اقتصادی و تأمین مواد اولیه تولید این كارت ها وجود دارد، مشكلاتی برای چاپخانه دولتی به وجود آمده است. البته آنها وعده داده اند كه این مشكلات بزودی حل خواهد شد و با كمك سازمان برنامه و بودجه امیدواریم كه تا اختتام امسال كارت های ملی هوشمند باقی مانده نیز صادر و به دست مردم برسد. ما این آمادگی را داریم كه ظرف مدت سه ماه در صورت تحویل بدنه كارت ها برای افراد باقی مانده كارت های ملی هوشمند صادر نماییم.1398/10/04
14:38:28
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: بودجه , تولید , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس