افزایش 250 میلیون لیتری مصرف گاز خانگی

افزایش 250 میلیون لیتری مصرف گاز خانگی به گزارش ال مور معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به این كه در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مصرف گاز خانگی 250 میلیون لیتر افزایش داشته است اظهار داشت: طی 10 ماهه ابتدای امسال 52 میلیارد متر مكعب گاز طبیعی در كشور مصرف شده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اكبر اكبری امروز در جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای كشور كه در سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد اظهار نمود: با سرد شدن هوا مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یافته است و بنابراین تمام ذخایر سوخت مایع نیروگاه ها رو به پایان است.
وی با بیان این كه از شروع امسال تا دی ماه ۵۲ میلیارد متر مكعب گاز طبیعی و ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر سوخت مایع در كشور مصرف شده است خاطرنشان كرد: در مجموع طی ۱۰ ماه ابتدای امسال ۶۴ میلیارد متر مكعب نفت، گاز و گاز طبیعی به مصرف رسیده است. همین طور مصرف گاز خانگی در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵۰ میلیون لیتر افزایش داشته است.
معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به این كه ایران جزو كشورهای در حال توسعه است اما از نظر آلایندگی جزو ۱۰ كشور اول دنیاست اظهار نمود: طی دی ماه امسال نیز روزانه ۲۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع در بخش نیروگاه ها و حمل و نقل كشور مصرف شده است. همین طور با احتساب گاز طبیعی می توان اظهار داشت كه حدود ۵۰۰ میلیون متر مكعب گاز در بخش خانگی مصرف شده است.
وی با تاكید بر این كه تمامی این ارقام از آن حكایت می كند كه منابع انرژی به صورت بی رویه در كشور مصرف می شود اظهار داشت: باید هر چه زودتر فكری به حال مصرف انرژی در كشور بكنیم چونكه جزو منابع آلاینده زیست محیطی هستند.
معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: روزانه ۸۰ میلیون لیتر بنزین پاك و ۶۰ میلیون لیتر نفت و گاز پاك تولید می شود. هم اكنون در ۱۶۰ جایگاه مواصلاتی كشور سوخت با استاندارد یورو چهار توزیع و در ۴۳۰ جایگاه كلانشهرها بنزین یورو چهار توزیع می شود.
منبع:

1398/11/02
14:43:59
5.0 / 5
4179
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس