در افتتاحیه سالن های جدید پردیس ملت چه گذشت؟

در افتتاحیه سالن های جدید پردیس ملت چه گذشت؟ به گزارش ال مور مراسم رونمایی و افتتاح سالنهای جدید پردیس سینمایی «ملت» كه در روزهای جشنواره سی و هشتم فیلم فجر میزبان اهالی رسانه،  خبرنگاران و هنرمندان خواهد بود، ۷ بهمن ماه با حضور حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، پیروز حناچی شهردار تهران، مسئولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر، همایون اسعدیان رئیس هیئت مدیره خانه سینما و عوامل اجرایی جشنواره فیلم فجر برگزار گردید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر بعد از پخش ویدیوی از فعالیتهای انجام شده در خلال ۹ ماه برای تجهیز پردیس سینمایی ملت، اظهار داشت: این پردیس از سال ۸۷ آغاز به كار كرد و سازه منحصر به فردی دارد و در كشور بی نظیر است. چهار پرده سینمایی در ابتدا كافی بود اما با دیجیتال شدن حوزه نمایش مردم عادت كردند در پردیس هایی باشند كه دست كم ۱۰ پرده وجود داشته باشد. حالا این امكان به وجود آمده است. با فعالیتی كه در موسسه تصویر شهر و سازمان فرهنگی هنری شهرداری پس از ۹ ماه انجام دادیم، ۹۰ درصد ظرفیت این سالن را افزایش دادیم و ۱۲ پرده نمایش در خدمت مردم قرار گرفته است.
وی افزود: خوشحالیم كه آیین افتتاح این سالنها پیش از جشنواره برگزار گردید. امیدواریم بتوانیم برگزاری تئاتر، نمایش، موسیقی و رویدادها و حراج های هنرهای تجسمی را هم در این شرایط داشته باشیم چونكه امكان گالری بودن آن همچنان وجود دارد. علاوه بر این، كافه كتاب هم خواهیم داشت تا كتابهای تخصصی حوزه سینما را هم در این مكان گردآوری نماییم. طبقه مثبت دو را هم با ۸۰۰ صندلی كه اضافه شده تبدیل به یك فودكورت كرده ایم. برای پارك ملت، بیمارستان شهید رجایی و پردیس ملت هم پاركینگی تعبیه شد كه سطح رفاه را بالا ببریم.
مدیرعامل موسسه تصویر شهر در انتها صحبت های خود از شهید قاسم سلیمانی هم یاد كرد.
حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در ادامه این مراسم، سخنان خویش را با یادی از شهید سردار قاسم سلیمانی و سقوط هواپیما شروع كرد و سپس درباره كمكهای شهرداری تهران به فرهنگ و هنر كشور اظهار داشت: توجه مدیران شهری و شهردار تهران و شورای شهر، سازمانهای شهرداری در توسعه زیرساخت ها و تولید و مشاركت در رویدادها كار ارزشمندی است كه باید از آن تشكر نماییم. این نشان داده است مدیریت شهری از یك سازمان خدماتی یه یك نهاد فرهنگی اجتماعی تبدیل گشته است.
وی در ادامه صحبت های خود با عنایت به دسترسی آزاد به اطلاعات آماری را ارائه كرد و اضافه كرد: ما هرچقدر زیرساخت های فرهنگی را توسعه دهیم به امنیت آفرینی برای كشور كمك می نماییم، بر همین مبنا در انتها سال ۹۷، ۳۲۸ سینما، ۵۸۱ سالن سینمایی در كشور و ۱۵۰هزار صندلی داشتیم و تا آخر سال ۹۸ با عنایت به پیش بینیها، ۳۵۳ سینما، ۶۵۴ سالن سینما یعنی ۱۲ و نیم درصد افزایش و ۱۶۱۷۰۲ صندلی كه یعنی ۸ درصد افزایش خواهیم داشت. در نهایت اگر ما در سیاست گذاری ها هرچقدر به توسعه زیرساخت های سینمایی دقت كنیم و محتوای خوب و قابل توجه ارائه شود به فرهنگ سازی كمك كرده ایم.
انتظامی در انتها اظهار داشت: در بیشتر از هزار شهر زیرساخت سینمایی نداریم. باید آهنگ پیشرفت سرعت پیدا كند اما سال جاری ۲۲ سالن در ۲۲ شهر فاقد سالن سینمایی اضافه خواهد شد. هرچقدر ما بتوانیم فرهنگ با خانواده به سینما رفتن را ترویج و توسعه دهیم به كاهش صدمه های اجتماعی كمك خواهیم كرد.

پس از سخنرانی پیروز حناچی شهردار تهران، حجت الاسلام امروری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ محمد معتمدی (هنرمند موسیقی) قطعات موسیقی اجرا كرد.1398/11/07
13:41:04
5.0 / 5
4399
تگهای خبر: توسعه , تولید , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس