رئیس شورای شهر تهران تأكید كرد:

تهاتر پارك چیتگر خبری انحرافی است

تهاتر پارك چیتگر خبری انحرافی است ال مور: رئیس شورای اسلامی شهر تهران با رد خبر تهاتر قسمتی از پارك چیتگر این خبر را انحرافی خواند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن هاشمی درانتها جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: در جلسه امروز رابط شورایاران منطقه ۱۴ در صحن علنی حضور پیدا كرد و بعضی از مسائل و مشكلات منطقه را بیان نمود. حدود هشت نفر از اعضای شورای شهر نیز در رابطه با این منطقه نظرات خودرا مطرح نمودند.
وی ادامه داد: اولین دستور كار امروز شورا بررسی لایحه یك فوریتی بخشنامه مربوط به ماده ۷ بود كه برای سازمان آتش نشانی درآمدهای پایدار را در نظر می گیرد كه نهایتا بعد از بحث و بررسی یك فوریت این لایحه به تصویب اعضای شورا رسید.
رئیس شورای شهر تهران افزود: پیشنهاداتی درباب لایحه مربوط به مشاغل خانگی نیز از دیگر دستور كارهای امروز شورا بود كه پیشنهادات دراین زمینه همگی عنوان شد و نهایتا این لایحه نیز به تصویب اعضاء رسید.
وی با اشاره به موضوع پارك حاشیه ای و پاركینگ های عمومی اظهار داشت: این مساله در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت و لایحه پركاری بود. در این خصوص گزارشی مفصل توسط رئیس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورا ارائه شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درباب اینكه قسمتی از پارك چیتگر به ازای استفاده برای بزرگراه تهران-شمال از طرف بنیاد مستضعفان مورد استفاده قرار می گیرد و مقرر است تهاتری درباره آن صورت گیرد، اضافه كرد: این خبر صحیح نیست و خبری انحرافی است و به هیچ وجه چنین اتفاقی نمی افتد. برای بنیاد مستضعفان چه فایده ای دارد كه پارك چیتگر را بگیرد. بنیاد مستضعفان باید زمینی را در اختیار بگیرد كه بتواند در آن ساخت و ساز انجام دهد. اگر این كار صورت بگیرد برای بنیاد فایده ای ندارد و این پارك به درد بنیاد نمی خورد.
وی افزود: اگر زمین های قابل ساخت و ساز باشد این امكان وجود دارد اما موضوع متفاوتی است پس خبر پارك چیتگر خبری انحرافی است و آقای فتاح مشتاق چنین كاری نیست چونكه پارك چیتگر امكان ساخت و ساز ندارد. اگر هم ایشان بخواهند این كار را انجام دهند بنده سفارش می كنم از این كار اجتناب كنند و جای دیگری را در اختیار بگیرند.
هاشمی با اشاره به موضوع پاركینگ ها و پارك حاشیه ای اظهار داشت: اصولا برای هر موضوعی كه نیاز باشد مدیریت صورت گیرد عرضه و تقاضا در آن اهمیت بسیاری دارد. وقتی تقاضا از عرضه بیشتر می شود شما خدمت را با روشی در اختیار دیگران قرار می دهید كه موجب رانت نشود چونكه وقتی رانت به وجود آمد مافیا نیز به دنبال آن ایجاد خواهد شد.
وی تاكید كرد: در موضوع پاركینگ ها اگر عرضه از تقاضا بیشتر شد به راحتی می شود بحث رزرو را عملی كرد اما وقتی در جایی عرضه از تقاضا كمتر باشد باید شرایطی فراهم نمود كه مردم بتواند به صورت مساوی از امكانات استفاده كنند. اساسا این مساله برای شهرداری سخت خواهد شد و ایجاد مشكل می كند اما یك پاركینگ خصوصی می تواند از موضوع رزرو استفاده نماید چونكه رزرو به منافع خودش مرتبط می باشد.
هاشمی تاكید كرد: حتی اگر شهرداری در پاركینگ های خصوصی قیمت گذاری كند موجب ایجاد مشكل می شود. چونكه ممكنست پاركینگ ها به دیگران واگذار شود و عملی كردن این كار با مشكلاتی روبرو خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباب اجرای طرح پارك حاشیه ای در منطقه ۲ اظهار داشت: صحبت از موفقیت پارك حاشیه ای منطقه ۲ می شود و می گویند از نظر اجرایی این طرح موفق بوده اما از نظر قیمتی مشكلاتی وجود دارد.
منبع:

1398/11/09
20:20:57
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: ساخت , شهرداری , مد , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس