معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران خبر داد

تخریب ۱۵۰ كوره تولید زغال در شهرستان ری

تخریب ۱۵۰ كوره تولید زغال در شهرستان ری ال مور: معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران از تخریب 150 كوره تولید زغال در سطح شهرستان ری آگاهی داد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد رستگاری در چهلم و سومین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوای كلانشهرها با اشاره به ماده ۱۶ قانون هوای پاك در مورد برخورد با واحدهای آلاینده ای كه اجازه همكاری نمی دهند، اظهار داشت: روند كیفیت هوای تهران امسال مطلوب نبوده است هر چند كه نسبت به سال های گذشته روند بهتری داشته ایم البته به جز سال ۹۷ كه سال بسیار خوبی به لحاظ كیفیت هوا بود.

وی در تشریح اقدامات اداره كل محیط زیست استان تهران به ۸۰۲۰ پایش از واحدهای مختلفی كه احتمال آلایندگی آنها وجود داشته اشاره و اظهاركرد: از این میان ۳۸۳۴ اخطاریه صادر و ۶۱ واحد ظرف ۹ ماهه نخست امسال پلمب شد كه ۳۳ مورد بعد از حل مشكلات آلایندگی فك پلمب شدند و ۱۲۷ واحد كه عموما واحدهای غیرمجاز ریخته گری بودند، جمع آوری شدند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه طی سه دوره در سال ۹۸، ۲۰۱ مورد از صنایع آلاینده از میان ۲۲۹۲ مورد پایش آلاینده بوده اند و این پایش ها ظرف مدت ۹ ماه انجام شده است، اظهار داشت: بیشترین واحدهای آلاینده در پاكدشت مستقر هستند و برنامه ساماندهی ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شده است و در این راستا مراجع غذایی نیز همكاری خوبی كرده اند.

وی افزود: در ابتدای آبان ماه سال جاری و همزمان با تشدید آلودگی هوا تیم ویژه ای برای پایش های ویژه كه عموما شبانه نیز بود، تشكیل شد و ۲۶۱۸ واحد مورد پایش قرار گرفت. در این پایش ها ۷۰ واحد آلاینده غیرمجاز و یا دارای فعالیتی كه در زمان اضطرار غیرمجاز می باشد، پلمب شدند همین طور از همگی صنایع عمده در استان تهران كه كمتر از ۱۰ مورد صنعت بزرگ مقیاس هستند، نمونه گیری انجام شد و بیشتر آنها با حدود مجاز مطابقت داشتند اما گازوئیل تحویلی به نیروگاه ها در بعضی موارد گوگرد بالایی در آنها دیده شده است كه باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران تاكید كرد: در شرایط اضطرار برای واحدهای عمده، ناظر مستقیم قرار گرفت و بعضی از موارد همچون نیروگاه برق دماوند به مراجع قضایی معرفی گردید و اخطاریه هایی به برخی نیروگاه ها داده شد.

رستگاری درانتها اظهار داشت: علاوه بر پسماندسوزی منابع متغیر دیگری هم مانند كوره های تولید زغال خصوصاً در بخش كهریزك وجود دارد كه به شدت آلاینده هستند و متأسفانه تعداد آنها رو به افزایش است كه گزارش این موارد به دادستان تهران ارائه شده است. ۱۵۰ كوره در شهرستان ری باتوجه به دستور قضایی تخریب و گزارش آن به مراجع قضایی ارسال شد. بی شك بحث پسماندسوزی بعنوان یك دغدغه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

منبع:

1398/11/30
15:28:08
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: تولید , صنعت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس