لغو پنج شنبه آخر سال آرامستان ها و ممنوعیت آیین تحویل سال در امامزادگان سمنان

لغو پنج شنبه آخر سال آرامستان ها و ممنوعیت آیین تحویل سال در امامزادگان سمنان به گزارش ال مور ایسنا/سمنان سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری سمنان از لغو مراسم های زیارت اهل قبور در پنج شنبه آخر سال و روز تحویل سال نو اطلاع داد.


علیرضا جندقی با اشاره به انتشار ویروس كرونا و افزایش تجمعات شهروندان برای زیارت اهل قبور در امامزاده های سطح شهر سمنان و آرامستان وادی السلام این شهر از شهروندان خواست زیارت اهل قبور را به زمان دیگر موكول كنند.
وی افزود: سنت حسنه زیارت اهل قبور در آخرین پنج شنبه سال و هم نخستین روز سال نو با عنایت به ازدحام زیاد شهروندان لغو می شود تا زنجیره انتقال این ویروس گسترش نیابد.
جندقی اظهار نمود: شلوغی و ازدحام می تواند سبب انتشار سریع تر و بیشتر ویروس كرونا شود و لازم است تا شهروندان با رعایت نكات بهداشتی و پیام های آموزشی با كادر پزشكی و درمان همكاری كنند.
سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری سمنان از شهروندان خواست از پخش نذورات مانند خرما، شیرینی، شكلات، شربت و... در آرامستان ها جدا خوداری كنند.
این مدیر شهری با عنایت به جدی بودن خطر همه گیری این ویروس نوپدید از عموم شهروندان مركز استان خواست در صورت امكان نذورات خود در این ایام را به خیریه ها اهدا كنند.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا؛ مردم سمنان از دیرباز درگذشتگان خویش را دز امامزادگان و بقاع متبرك مختلف این شهر تاریخی به خاك می سپارند.1398/12/22
14:28:47
5.0 / 5
3377
تگهای خبر: آموزش , درمان , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس