پرونده بوی بد اطراف فرودگاه امام به قوه قضائیه می رود

پرونده بوی بد اطراف فرودگاه امام به قوه قضائیه می رود ال مور: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ارسال پرونده بوی بد اطراف فرودگاه امام(ره) به قوه قضائیه آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، جلسه ویژه بررسی و رفع بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) به ریاست نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و با حضور نمایندگان و مدیرانی از جهادکشاورزی، محیط زیست و دستگاه های مرتبط برگزار گردید.
در این نشست از چهار شرکت و دامداری بزرگ نام برده شد که سهم زیادی در تولید کود و فضولات حیوانی (بوی بد) در چند ده کیلومتری فرودگاه بین المللی دارند. بعضی از این شرکت ها و دامداری ها با راه اندازی تصفیه خانه مجهز به سپراتور و سیستم کلر زنی و برخی هم بدون توجه به اخطار ها و اخطار ها به فعالیت خود ادامه می دهند که در این نشست بحث شد.
نعمت الله ترکی بعد از استماع گزارش دستگاه های مرتبط اظهار داشت: دامداری ها و شرکت هایی که قانون را در مورد رفع بوی بد ناشی از فعالیتهای خود رعایت نمی کنند بعد از اخطار و بررسی وضعیت از جانب محیط زیست استان تهران به مراجع قضایی معرفی شوند.


تصمیم گیری برای «آرادکوه» و آب های سطحی اطراف فرودگاه امام
در این نشست بعد از بررسی مبحث بوی بد ناشی از شرکت ها و واحدهای دامداری در اطراف فرودگاه، در مورد مرکز زباله های تهران (آرادکوه) بحث و تبادل نظر و اعلام گردید که طرح مطالعاتی برای انتقال این مرکز انجام شده اما حدود 20 سال است که هیچ تصمیمی برای انتقال آراد کوه اتخاذ نشده و بهترین راهکار بهبود وضعیت کنونی است.
ترکی اظهار داشت: یک شرکت دانش بنیان معرفی شده و موظف است در کوتاه ترین زمان نحوه تبدیل کمپوست از زباله های آراد کوه را طی طرحی جامعی عرضه نماید و در صورت تصویب در مرحله اجرا قرار گیرد.
طبق گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، در ادامه این جلسه مبحث ساماندهی آب های سطحی در اطراف فرودگاه مورد بررسی قرار گرفت و با عنایت به این که با اعتبار 500 میلیون تومان طرح مطالعاتی آن انجام شد تصمیم بر این شد که با اعتبار 170 میلیارد تومان این طرح (تصفیه خانه فاضلاب) بعد از انجام مراحل مناقصه به مرحله اجرا قرارگیرد. با اجرای این طرح شهرستان های بهارستان و اسلامشهر پوشش داده می شوند.
منبع:

1399/02/31
16:24:29
5.0 / 5
2527
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس