معاون شهرسازی شهرداری تهران:

هیچ پروانه ساختمانی خلاف ضوابط صادر نمی گردد

هیچ پروانه ساختمانی خلاف ضوابط صادر نمی گردد ال مور: معاون شهرسازی شهرداری تهران اعلام نمود كه چند مرحله از پروسه صدور پروانه قابل حذف است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی در جلسه بررسی تمام الکترونیکی کردن صدور پروانه اظهار داشت: پروسه الکترونیکی کردن صدور پروانه شروع شده است به شکلی که هم اکنون پروانه شهرسازی بعد از ارائه نقشه ۱۵ روزه صادر می شود که عموما نیز غیرحضوری است و مالک می تواند با معرفی مهندس ناظر مجوز تخریب را نیز دریافت کند که این مسئله سبب می شود پروسه صدور پروانه با سرعت بیشتری جریان داشته باشد.
معاون شهرسازی شهردار تهران با تاکید بر اینکه هم اکنون درخواست اولیه صدور پروانه بر روی سامانه «تهران من» تا مرحله درخواست بازدید کارشناس قابل انجام است، اظهار داشت: با این وجود استقبال چندانی از این مساله نشده است که البته سازمان فناوری شهرداری در مورد صحت سنجی و تشخیص اصالت مقاومت هایی دارد.
وی با اعلان اینکه متاسفانه مالکین در عمل یا علاقه ای به استفاده از تسهیلات الکترونیکی ندارند یا آموزش های لازم را ندیدند اظهار داشت: در سال ۸۶ یک بررسی انجام شد که نشان داد حدود ۴۰ درصد مراجعه کنندگان برای ساخت و ساز، «خودسازنده» هستند و چون یکبار می خواهند ساختمانی بسازند نه تمایل و نه سواد آنرا دارند که حالا ممکنست این عدد باتوجه به گسترش اینترنت به حدود ۳۵ درصد رسیده باشد.
بگفته گلپایگانی، نتایج مطالعات مذکور نشان داد که ۳۰ درصد مراجعه کنندگان، بسازبفروش حرفه ای هستند که این افراد معمولا یک تدارکاتچی دارند که آنها نیز عادت به مراجعه حضوری دارند و در این میان تعدادی نیز کار مهندسی می کنند که این افراد نیز با آموزش و تبلیغات به سمت استفاده از ظرفیت های الکترونیکی کردن صدور پروانه خواهند آمد.
وی با اعلان اینکه هر کاری که انجام دهیم باز هم در مرحله استعلامات شاهد توقف چندماهه هستیم، اظهار داشت: انواع و اقسام استعلامات برای ساخت یک ساختمان باید دریافت شود مثلا برای تعیین حرایم امنیتی یک تاییدیه ۴ الی ۵ ماه طول می کشد و یا استعلام نوعیت باغ، تعیین نوعیت کاربری و... نیز زمانبر است.
وی با اعلان اینکه معتقدم صدور پروانه به سر گردنه شباهت دارد که ما هر خواسته ای که از مردم داریم در این مرحله تخلیه می نماییم، اظهار داشت: به مالک می گوییم اول عوارض نوسازی را بپرداز پس از آن مالک را هدایت می نماییم تا انواع و اقسام مراحل را طی نماید و حتی به او می گوییم که بیمه کارگران ساختمانی را اول پرداخت کن و اگر مفاصاحساب بیاورید ما پروسه را ادامه می دهیم در حالی که این مسئله مربوط به تامین اجتماعی است و اصلا به ما ارتباطی ندارد.
وی با اعلان اینکه برخی از مراحل در پروسه صدور پروانه قابل حذف است، اظهار داشت: کار الکترونیکی کردن صدور پروانه شروع شده، به شکلی که هیچ پروانه ای خلاف ضوابط و مقررات صادر نمی گردد و امیدواریم تا اختتام امسال نیز بتوانیم اعلام نماییم که صدور اختتام کار نیز منطبق با قوانین و مقررات است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا تا اختتام دوره مدیریت شهری فعلی تمام الکترونیکی کردن صدور پروانه محقق می شود یا نه؟ اظهار داشت: انشالله
منبع:

1399/04/18
13:40:05
5.0 / 5
2445
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , باغ , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس