آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت های كاركنان در دو سامانه در دستور كار هیات وزیران

آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت های كاركنان در دو سامانه در دستور كار هیات وزیران به گزارش ال مور در جلسه اصلی كمیسیون امور اجتماعی و دولت الكترونیك هیات و سازمان برنامه و بودجه كشور بحث و تصمیم گیری شد. از مهمترین تصمیمات این جلسه، تصویب آئین نامه ثبت و بروزرسانی اطلاعات و پرداخت های كاركنان در دو سامانه بود، این آئین نامه برای دریافت تصمیم نهایی در دستوركار جلسه اصلی هیات وزیران قرار گرفت.


به گزارش ال مور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در این نشست، اعضای کمیته اصلی ضمن موافقت با آئین نامه «ثبت و به روز رسانی اطلاعات و پرداخت های کارکنان در سامانه های کارمند ایران و ثبت حقوق و مزایا»، مبحث «تفویض اختیارات، مسئولیت ها و وظایف وزیران و معاونان رئیس جمهور در بعضی موارد به وزیر کشور» را برای اصلاح به وزارت کشور عودت نمودند، هم چنین دیگر پیشنهاد این وزارت در زمینه «درج نشان موافقت دارنده گواهینامه رانندگی به اهدای عضو در صورت فوت یا مرگ مغزی به دلیل تصادفات رانندگی» جهت بررسی مجدد به کمیته تخصصی ارجاع شد.

تصویب آئین نامه ثبت و بروز رسانی اطلاعات و پرداخت های کارکنان در سامانه های کارمند ایران و ثبت حقوق و مزایا
سازمان برنامه و بودجه کشور آئین نامه اجرایی «ثبت و بروز رسانی اطلاعات و پرداخت ها به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا» را با هدف ساماندهی نیروی انسانی و کارکنان دولت و ایجاد انضباط مالی عرضه نموده است که با اصلاحاتی تصویب گردید و برای دریافت تایید نهایی در دستورکار جلسه اصلی هیات وزیران قرار گرفت.

عودت پیشنهاد تفویض اختیارات و وظایف وزیران و معاونان رئیس جمهور به وزیر کشور
وزارت کشور به منظور تراکم زدایی و تسهیل در اجرای وظایف دولت و خدمت رسانی به مردم پیشنهاد نموده تا کلیه اختیارات، مسئولیت ها و وظایف وزیران و معاونان رئیس جمهور شامل موافقت، تأیید، صدور گواهی، پروانه و کلیه مجوزهای لازم جهت تصمیم گیری در مورد اجرای طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری به وزیر کشور بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهور محول گردد. پیشنهاد مذکور در کمیته اصلی، مطرح و با عنایت به ابهامات آن مقرر شد مجدداً به وزارت فوق عودت و متن پیشنهادی جدید ارائه شود.

بازگشت پیشنهاد درج نشان موافقت دارنده گواهینامه رانندگی به اهدای عضو، به کمیته تخصصی
مطابق ماده (۱۶) آئین نامه صدور انواع گواهینامه های رانندگی، موارد مندرج در گواهینامه رانندگی برپایه تشخیص راهنمایی و رانندگی تعیین می شود. از آنجایی که نزدیک به نیمی از موارد مرگ مغزی بدنبال حوادث ترافیکی اتفاق می افتد و اطلاع یافتن خانواده متوفی از رضایت وی در مورد اهداء عضو موثر می باشد، وزارت کشور پیشنهاد اصلاح این ماده به منظور "درج نشان موافقت دارنده گواهینامه رانندگی به اهدای عضو در صورت مرگ مغزی به دلیل تصادفات رانندگی" را عرضه نمود. این پیشنهاد با نظر اعضای کمیسیون برای اصلاح به کمیته تخصصی ارجاع شد تا بعد از بازبینی، باردیگر در دستورکار کمیته اصلی قرار بگیرد.
جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک به ریاست جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، علی محمد فلاح زاده، دبیر کمیسیون و دیگر نمایندگان وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، صمت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان اداری و استخدامی کشور و معاونت حقوقی رئیس جمهور روز یکشنبه ۵ مرداد ماه ۱۳۹۹ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.
منبع:

1399/05/07
14:29:37
5.0 / 5
2196
تگهای خبر: آموزش , بودجه , جوانان , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس