اعلام اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت از مهرماه

اعلام اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت از مهرماه مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از راه اندازی یك سامانه برای اطلاع رسانی وضعیت ایمنی ساختمان های پایتخت به شهروندان آگاهی داد.


مهندس مهدی داوری در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: طبق ابلاغیه شورای شهر به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران موظف شدیم که شرایط ایمنی ساختمان ها را بر روی سامانه ای به اطلاع شهروندان برسانیم.
وی با اعلان اینکه نام این سامانه پایش ایمنی ساختمان ها است افزود: بطوریکه شهروندان به این سامانه دسترسی داشته و بدانند وضعیت ساختمانی که مورد نظرشان است، چگونه است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این سامانه از شروع مهرماه آغاز به بارگذاری شود، اضافه کرد: بعنوان مثال در مرحله اول وضعیت ۵۰۰ ساختمان را اعلام می نماییم و به مرور زمان وضعیت ساختمان هایی که بازدید می نماییم را به آن اضافه می نماییم.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت: قسمتی از اطلاعات این سامانه در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت که بتوانند وضعیت ساختمان ها را بررسی نمایند.
وی درباره اقداماتی که درباب ۱۰۰ ساختمان پرخطر شاخص پایتخت صورت گرفته است نیز اظهار داشت: آن ۱۰۰ ساختمان را هم در این پروسه بارگذاری خواهیم کرد. شناسایی این ساختمان ها برنامه ای از جانب سازمان بود که قرار شد به صورتی ویژه در فرآیندی خاص تر ضریب ایمنی را ارتقا دهند که قرار شد نام آنها اعلام نشود.
داوری اشاره کرد: حالا باتوجه به این مصوبه شورای شهر اساسا از شروع مهرماه سیاست دیگری اتخاذ خواهیم کرد و اسامی ساختمان های نا ایمن را اعلام خواهیم کرد.
وی افزود: برای اعلام اینکه این ساختمان ها با سازمان آتش نشانی تهران همکاری کردند یا خیر، همچنان زود است؛ چونکه ایمن سازی ساختمان ها اقدامی است که نیاز به طرح و برنامه دقیق و کارشناسی دارد و هزینه هایی نیز دارد که سبب زمانبر شدن اقدامات می شود. در مجموع موضوعی که اهمیت دارد این است که شهروندان از شرایط ساختمان ها اطلاع داشته باشند که در پاییز سال جاری آنرا عملی خواهیم کرد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران اظهار نمود: از پاییز امسال وضعیت ایمنی ساختمان ها به اطلاع شهروندان خواهد رسید.1399/05/24
22:16:59
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: ایمنی , خدمات , ساخت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس