تأمین 2200 میلیارد تومان بودجه غیر نقد برای خط 10 متروی تهران

تأمین 2200 میلیارد تومان بودجه غیر نقد برای خط 10 متروی تهران به گزارش ال مور مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشاركت های مردمی شهرداری تهران اظهار داشت: تا آخر شهریور ماه سالجاری ۲۲۰۰ میلیارد تومان بودجه غیر نقد برای خط ۱۰متروی تهران تأمین شده است اما هنوز پیمانكاری از جانب شركت مترو برای تهاتر این اعتبارات معرفی نشده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، شکرالله بنار اظهار داشت: تأمین بودجه غیر نقد در جهت اجرای پروژه های عمرانی و زیر ساخت ها در شهرداری تهران یکی از وظایف اصلی این سازمان است به صورتی که در بودجه سال ۹۹ بالغ بر ۷۴۰۰ میلیارد تومان تعهدات مالی غیر نقد بر عهده این سازمان نهاده شده است. این در شرایطی است که تعهدات مالی غیر نقد سازمان سرمایه گذاری در سال ۹۹ بیشتر از ۷۰۰ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش داشته است.
مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران به تشریح اقدامات این سازمان امسال و موانعی که بعضا" سبب شده تا اینطور به نظر آید که تعهدات سازمان محقق نشده، پرداخت.
وی اظهار داشت: امسال دو تکلیف بزرگ بر عهده سازمان نهاده شده که نخست تأمین ۳۴۰۰ میلیارد تومان تعهد مالی غیر نقد و سپس تأمین ۴۰۰۰ میلیارد تومان تعهد مالی غیر نقد برای خط ۱۰ مترو و پیش پرداخت های مربوط به آن.
وی ادامه داد: هم اکنون و در بعضی محافل گفته می شود که شهرداری تهران در جهت تأمین بودجه غیر نقد هیچ کاری انجام نداده است اما باید در نظر داشت که کار سازمان سرمایه گذاری مهیا کردن املاک و پروژه ها برای فروش و مشارکت است و در همین راستا در انتها شهریور ماه ۲۲۰۰ میلیارد تومان اموال کارشناسی شده جهت اجرای خط ۱۰ مترو به شرکت مترو اعلام کردیم و تفاهم نامه ای هم در این حوزه با حضور آقای دکتر میرلوحی نماینده کمیسیون برنامه و بودجه و عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران با شرکت مترو منعقد شده است.
بنار در ادامه اضافه کرد: شرکت مترو باید در واقع پیمانکارانی که حایز شرایط دریافت این املاک هستند را معرفی نماید که یکی از شرایط داشتن کد و ردیف بودجه یا طلب است اما تاکنون کسی معرفی نشد یعنی تاکنون پیمانکار مستعد و یا طلبکاری را معرفی نکردند.

مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران تصریح کرد: از نظر قانونی و تخصصی در صلاحیت ما نیست که پیمانکار واجد شرایط را شناسایی و به آنان املاک بدهیم تا بودجه غیر نقد در حساب بنشیند و در گزارش های درآمد هزینه شهرداری تهران بیاید، سازمان سرمایه گذاری هر زمان که پیمانکار حایز شرایط از جانب شرکت مترو معرفی شود بلافاصله تعهدات خویش را انجام خواهد داد.

بنار در ادامه اظهار داشت: در مورد ما بقی تعهدات مالی غیر نقد باید بگویم با برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر سال به تمام ۷۴۰۰ میلیارد تومان تعهد مالی غیر نقد عمل خواهیم کرد و بخشی از این تعهدات هم برای پرداخت بدهی های بانک شهر و دو بانک دیگر اختصاص خواهد داشت.

مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری همینطور اضافه کرد: شاید اینطور به نظر آید که این املاک مستقیم از راه خود مترو چرا به پیمانکاران واگذار نمی شود؟ در پاسخ باید اظهار داشت: اگر شرکت مترو بخواهد به طور مستقیم املاک را به پیمانکاران خود واگذار کند ۲۵ درصد مالیات به آن تعلق می گیرد، ضمن اینکه کارشناسی املاک باید باردیگر صورت گیرد، بنابراین هزینه های شهرداری چندیدن برابر می شود و این اقدامات همه در قالب سند جامع سرمایه گذاری و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران است و ما کاملا در قالب مصوبات شورای شهر عمل کرده ایم.
بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران، وی در خاتمه خاطرنشان کرد: این اقدامات در حالی صورت گرفته که هم اکنون زمان کارشناسی املاک بالغ بر ۵ ماه شده اما توانستیم با پیگیری های مستمر تا آخر شهریور ماه ۲۲۰۰ میلیارد تومان تعهدات مالی غیر نقد را محقق نماییم.
منبع:

1399/08/06
11:58:49
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: بودجه , ساخت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس